Lišiaci z Považia obhájili 2. miesto na The Run Slovakia

78

Z Košíc do Bratislavy. Znie to ako dlhá cesta no keď sa na ňu vydá dobrá partia, tak je to skvelý zážitok. A presne tak sa aj stalo cez víkend 10-12. júna, kedy sa konal najdlhší štafetový beh na Slovensku.

Zúčastnili sa ho aj Lišiaci z Považia, ktorí obhájili minuloročné druhé miesto a mohli sa tešiť už z druhého striebra v krátkej histórii tímu. Preteky mali dĺžku 528 kilometrov a tím to zvládol za 41 hodín a 21 minút.

V tíme bolo 15 bežcov, ktorí sa medzi sebou striedali podľa vopred určených etáp vo dne i v noci za každého počasia. V priemere na bežca vychádzalo cca 35km, čo pri neustálom presúvaní naprieč Slovenskom s prispením nedostatku spánku a regenerácie bola náročná skúška.

Nič nie je tak náročné, aby sme nenašli priestor na úsmev a preto si to celý tým užíval od úvodného výstrelu až po pretnutie cieľovej pásky. Skvelá partia si domov priniesla hlavne veľa zážitkov a milých spomienok. To druhé miesto bolo len čerešničkou na torte.

Zloženie tímu Lišiakov z Považia: Stanislav Capák, Michal Teplický, Kristián Škrapko, Marián Ondrička, Anton Krpelan, Martin Pagáč, Lukáš Fekete, Adam Savara, Adam Drga, Tomáš Mikšík, Matej Klešč, Dalibor Cíbik, Frederik Škritek, Ján Balušík a Martin Lipták.

-ond-