Lukáš Kaplan: Na reštart budeme pripravení asi po dvoch týždňoch

95

Po druhom kole celoplošného testovania antigénovými testami na prítomnosť nového koronavírusu sú všetci hráči kádra mužov MŠK Púchov negatívni. Zúčastňujú sa tréningového procesu a sú pripravení na reštart sezóny. Pre MŠK Púchov TV to povedal tréner púchovských mužov Lukáš Kaplan.


Ako dodal, po sprísnení opatrení dal tréner svojim zverencom dva týždne voľna od skupinového tréningu, pripravovali sa individuálne, do tréningového kolotoča opäť nastúpili v pondelok 9. novembra. „Momentálne trénujeme po skupinkách za dôsledného doržiavania hygienických opatrení, ktoré nariadil Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Dodržiavame nariadenia, no nedá mi nepovedať, že ani individuálne tréningy, ani tréningy v skupinkách nie sú ideálne. Futbal je kolektívny šport a kolektívny tréning sa nedá nahradiť,“ zdôraznil Kaplan.

Podľa vyjadrení politikov by malo dôjsť aj k reštartu 2. futbalovej ligy. Slovenský futbalový zväz zatiaľ (do 15. 11.) nevydal oficiálne stanovisko. Púchovčania by opätovné spustenie súťaže privítali, tréner však jedným dychom dodáva, že ak by mali okamžite nastúpiť do ligového kolotoča, nebolo by to dobré. „Trénovali sme v skupinkách a ak by sme mali hrať majstrovské stretnutie, potrebujeme normálny kolektívny tréning, aby sme sa vedeli pripraviť na stretnutie zodpovedne. Na serióznu prípravu potrebujeme asi tak dva týždne,“ zdôraznil tréner.

Futbalisti MŠK Púchov momentálne figurujú v strede druholigovej tabuľky. Dokázali zvíťaziť v Dubnici nad Váhom, o body obrali Skalicu i Petržalku – ašpirantov na postup. Tréner Kaplan je však spokojný iba čiastočne. „Boli by sme radi, keby sa tá sezóna hrala bez prerušenia. Ak by to tak bolo, mali by sme už za sebou posledné stretnutie jesennej časti. Ale áno, s tým, čo je odohraté sme spokojní. Samozrejme, boli tam jeden alebo dva výsledky, kde môžem vyjadriť menšiu spokojnosť. Dôležité je, že chlapci už od začiatku prípravy makali poctivo v každom jednom tréningu. Ukázalo sa to aj v majstrovských stretnutiach, v ktorých sa zlepšovali od zápasu k zápasu. Naozaj ich musím pochváliť, lebo ich výkony a výsledky sú naozaj veľmi príjemným prekvapením,“ doplnil tréner.

Na zasadnutí predstavenstva Asociácie klubov II. futbalovej ligy (AK2FL) za účasti zástupcov Slovenského futbalového zväzu (SFZ) prijali členovia asociácie ešte 5. novembra oficiálne vyhlásenie k súčasnej situácii druholigovej súťaže. Požadovali od kompetentných, aby ukončili diskrimináciu hráčov druhej ligy, ktorí nemohli hrať súťaž napriek tomu, že druhá futbalová liga má štatút profesionálnej súťaže. „Aj preto si dovoľujeme opäť upriamiť pozornosť smerom k nášmu problému, ktorým je fakt, že profesionálne športové kluby II. futbalovej ligy nemôžu z rozhodnutia ÚVZ SR vykonávať účel svojej obchodnej činnosti a takisto ich zamestnancom, profesionálnym športovcom, je obmedzený výkon ich pracovnej činnosti, napriek splneniu rovnakých podmienok, ktoré iným subjektom (profesionálnym klubom najvyšších súťaží 5 športov) ich výkon činnosti umožňujú. Po úspešnom absolvovaní celoplošného testovania na celom Slovensku, môžeme konštatovať, že výsledky nepreukázali komunitné šírenie vírusu v rámci futbalových klubov II. futbalovej ligy. Naopak, výsledky testov nám ukazujú, že kluby sú pripravené pokračovať v súťaži v plnom zložení. A zatiaľ čo negatívny výsledok testov znamená pre takmer celé obyvateľstvo možnosť pracovať, nám to umožnené nie je,“ argumentovali druholigisti vo výzve.

Zdá sa, že aj vďaka tlaku policajtov, ale určite i pod vplyvom iných politických okolností, rozhodli kompetentní, že jesenná časť druhej ligy sa môže dohrať. O tom, kedy sa tak stane, by sa malo rozhodnúť už tento týždeň, kedy sa má problematike reštartu druhej ligy venovať Výkonný výbor Slovenské futbalového zväzu.

(pok)