Púchovskí karatisti bodovali na európskom turnaji v Taliansku

155

V talianskom Montichiari sa uskutočnili v dňoch 12. až 16. októbra 2016 Majstrovstvá Európy World Union of Karate Federations. WUKF je druhá najsilnejšia svetová federácia karate vo svete a vzhľadom na veľmi podobné pravidlá s WKC a WTKA je pre púchovských karatistov najdôležitejším európskym turnajom športového charakteru.

V tomto roku sa z Centra voľného času pri ZŠ Gorazdova z Púchova na Majstrovstvách Európy zúčastnili iba dvaja pretekári. Michal Kunst v kategórii kata juniorov a Tomáš Čvirik v kategórii kata žiakov. Nakoľko v rámci WUKF sa nesúťaží so zbraňami, obaja prišli o možnosť štartovať v ďalších disciplínach, v ktorých sú obaja veľmi silní – Kobudo long weapon a Kobudo short Weapon. Michal Kunst pripojil k zlatu zo súťaže kata družstiev z Majstrovstiev sveta v Dubline ďalšie dve v strieborné medaily za druhé miesta v súťaži kata Rengokai jednotlivcov aj v kata družstiev. Druhý Púchovčan v slovenskej reprezentácii, Tomáš Čvirik, získal dve štvrté miesta v kata družstiev aj jednotlivcov starších žiakov.
Tomáš s Michalom dosahovali v priebehu celého roku najlepšie výsledky z družstva Púchova. Uvidíme, ako sa mu bude dariť na budúci rok.

František Komora
(autor je tréner)