Muži MŠK si napravili chuť, Veľkému Mederu nadelili päťku

195

Púchov – Veľký Meder 5:0 (2:0)
Po minulotýždňových streleckých suchotách si futbalisti MŠK Púchov na domácom trávniku napravili streleckú reputáciu a so súperom z dolnej polovice tabuľky vyhrali takmer rozdielom dvoch tried. Domácim však zatrnulo už po necelých piatich minútach, kedy brankár Letko z odkopu trafil hosťujúceho Kalmára, ktorý sa však už k lopte nedostal. V šiestej minúte dostal domáci Gajdošík loptu do siete Veľkého Medera, gól však pre ofsajd neplatil. O dve minúty centrovanú loptu domáceho Piláta, ktorá letela evidentne mimo ihriska, hosťujúci gólman nezmyselne vrátil späť do hry a pre Gajdošíka nebolo problémom
upratať loptu do prázdnej bránky – 1:0. Hostia to skúšali najmä z väčších a stredných vzdialeností, prvá strela zamestnala domáceho brankára Letka až po dvadsiatich minútach, kedy si poradil so strelou Mészárosa. Podobne ako pri strelách hosťujúcich Kalmára a Tótha sa však lopta do domácej siete nedostala. Po polhodine hry mohol zvýšiť domáce vedenie
Gajdošík, hlavou však mieril nad bránku. Desať minút pred koncom polčasu zakončil sľubný únik Pilár pádom. Tri minúty pred polčasovým hvizdom dôsledne čítal hru Brezničan, vystihol zlú rozohrávku hostí a samostatný únik zakončil presnou strelou k tyči – 2:0. V tej istej minúte mohol zvýšiť Buček, s jeho tvrdou strelou si hosťujúci brankár poradil.
V druhom polčase mali prvú šancu hostia, Milinkovič však po priamom kope hlavičkoval mimo bránky. V 58. minúte domáci jasali tretíkrát, keď dôsledný Gamboš vypichol loptu súperovmu hráčovi, jeho prihrávka našla Brezničana, ktorého oblúčik skončil tretíkrát
v sieti Veľkého Medera – 3:0. O desať minút neskôr mieril Brezničan z uhla iba do žrde, štvrť hodinu pred koncom však už Brezničan zužitkoval prihrávku z krídla a svojim tretím gólom zvýšil na 4:0. V 77. minúte sa zaskvel domáci brankár Letko po strele Mészárosa,
na druhej strane mieril domáci Luhový presne a lopta z jeho hlavy smerovala od tyče do siete – 5:0. Päť minút pred koncom mohol prikrášliť výsledok na poltucet Buček, mieril však iba do obrancu. Púchovčania hrou potešili hŕstku vyzimených divákov.

Góly: 42., 58. a 75. Brezničan, 8. Marek Gajdošík, 81. Luhový.
Rozhodovala Matulová, ŽK: Zavadzan, Brezničan – Székely, Hanzel, 150 divákov.
Zostava Púchova: Letko – Riška, Luhový, Zavadzan, Vanák, Gamboš, Brezničan (Pastorek), Buček, Mynář, Marek Gajdošík (Svorada), Pilát. Tréner J. Vágner.
Zostava Veľkého Medera: Székely – Milinkovič, Bolega, Hanzel (Kákics), Pöthe, Bíró, Ntsogo, Kalmár (Vígh), T. Tóth, Mészáros, Gagič (M. Tóth). Tréner Á. Gögh.

Ostatné výsledky 12. kola: Komárno – Dubnica 1:0, Gabčíkovo – Nové Zámky 1:3, Lednické Rovne – Galanta 3:2, Nemšová – Horná Nitra 3:1, Neded – Šurany 1:3, Veľké Ludince – Zlaté Moravce B 0:2, Beluša – FC Horses 2:1

Program 13. kola: Horná Nitra – Lednické Rovne, Dubnica nad Váhom – Nemšová,