Mažoretkový Memoriál Janky Jakubíkovej

668

22. október patril mažoretkám a mažoretkovému športu. V STC aréne sa konal štvrtý ročník memoriálu na počesť Janky Jakubíkovej, ktorá bola zakladateľkou mažoretiek v Púchove.

Táto priateľská nepostupovaná súťaž privítala niekoľko malých aj veľkých formácií, akými sú napríklad pom-pom, baton, či happy moms, v ktorej sa predstavili aj mamičky mažoretiek. Usporiadateľmi tohto memoriálu na pamiatku bývalej vedúcej mažoretiek bolo Mesto Púchov, CVČ Včielka a Asociácia mažoretkového športu.
Janka Jakubíková bola ústrednou postavou, ktorá viedla púchovské mažoretky už od samého začiatku. Pred viac ako dvadsiatimi rokmi prišla s myšlienkou založiť mažoretkový tím, ktorý sa pomaly vyvíjal a začal dosahovať úspechy a vyhrávať súťaže. Na počesť „tety Janky“, ako ju všetci volali, sa týmto memoriálom pripomína pamiatka na ňu a jej dlhoročnú úspešnú prácu.
Memoriálu sa zúčastnilo až 600 mažoretiek zo 16 súborov, ktoré boli takmer z celého Slovenska. Neuveriteľný bol aj počet 170-tich odtancovaných choreografií v rôznych formáciách. „Keď sme začínali s touto súťažou, zúčastnených bol omnoho menší počet. Pamätám si, že na prvý ročník v roku 2012 prišlo desať súborov. Postupne sa tento memoriál stal medzi mažoretkami veľmi obľúbeným. Púchov sa súťažiacim páči a myslím si, že sa memoriálu každoročne veľmi radi zúčastňujú,“ povedala o súťaži Ľudka Bučková- Kvaššayová, ktorá bola hlavnou organizátorkou a zanietene pokračuje ďalej v stopách bývalej vedúcej Janky Jakubíkovej.
Domáce Nelly, ktoré zbierajú umiestnenia na celosvetových súťažiach sa na memoriáli predviedli v plnej paráde. Pozbierali niekoľko medailových umiestnení a pre všetky tímy, ktoré sa zúčastnili sú veľkou konkurenciou.
B. Krchňavá, Foto: S. Flimmel

memorial_jakubikovej_web2 memorial_jakubikovej_web3 memorial_jakubikovej_web4 memorial_jakubikovej_web5