Majstrovstvá Slovenska v riešení sudoku a logických úloh

185
Najlepší súťažiaci na MSR v riešení sudoku - zľava M. Demiger, P. Hudák, Š. Gašpár.

Opäť po roku, sa cez víkend 3. a 4. júna 2023 uskutočnili v priestoroch ZŠ s MŠ Slovanská v Horných Kočkovciach 15. majstrovstvá Slovenska v riešení sudoku a 21. majstrovstvá Slovenska v riešení logických úloh jednotlivcov. V rámci kvalifikácie na majstrovstvá sveta boli súčasťou MSR aj nominačné turnaje. Súťažilo sa v trochu stiesnených podmienkach, ale o to v príjemnejšej atmosfére. Sobotnajších majstrovstiev sa zúčastnilo rekordných 38 súťažiacich z celého Slovenska (vrátane 3 hostí z ČR). Aj Púchov mal široké zastúpenie, od najmenších – začiatočníkov až po starších skúsenejších účastníkov.

V sobotnajšom riešení sudoku jednotlivcov podal vynikajúci výkon Štefan Gašpar, ktorý v hlavnej kategórií získal bronzovú medailu. Hneď za ním, na nepopulárnom 4. mieste skončila Natália Chanová, ktorá okrem tohto umiestnenia vyhrala nominačný turnaj.

V nedeľu pokračovali majstrovstvá SR riešením logických úloh. Účasť bola nižšia, ale veľmi vyrovnaná. V hlavnej kategórií sa znova najlepšie umiestnil Štefan Gašpar, keď vo finále predbehol dvoch svojich konkurentov a zaslúžene získal striebornú medailu. Natália Chanová obsadila pekné 5. miesto. Týmito výbornými výkonmi si spomínaní Púchovčania zabezpečili nomináciu na majstrovstvá sveta v riešení sudoku a LÚ, ktoré sa uskutočnia 14.-22. októbra 2023 v kanadskom Toronte a všetci budeme obidvom našim reprezentantom držať palce.

Poďakovanie patrí nielen organizátorom a predsedovi Slovenského zväzu hádankárov a krížovkárov Ing. Jánovi Farkašovi za ocenenie najlepších súťažiacich, ale tiež PaeDr. Michaele Váňovej, riaditeľke ZŠ s MŠ Slovanská, za to, že nám umožnila v priestoroch ich školy usporiadať takéto významné podujatia.

Výsledky:

MSR v riešení sudoku:

1./ Peter Hudák – Košice

2./ Matúš Demiger – Zl. Moravce

3./ Štefan Gašpár – Púchov

4./ Natália Chanová – Púchov

5./ Pavol Jaselský – Bernolákovo

MSR v riešení LÚ:

1./ Matúš Demiger – Zl. Moravce

2./ Štefan Gašpár – Púchov

3./ Peter Hudák – Košice

4./ Marek Kasár – B. Bystrica

5./ Natália Chanová – Púchov

MSR v riešení sudoku kat. do 15.r.

1./ Ester Húževková – Púchov

2./ Michal Kebísek – Púchov

3./ Matej Bača – Sládkovičovo

MSR v riešení sudoku nad 45 r.

1./ Miroslav Šalaga – Martin

2./ Martina Prinerová – Zvolen

3./ Martin Fundárek – Báhoň

Jozef Chano