Majstrovstvá SR autodráhových modelárov – Revúca 2019

114
1. Bednárik Roman, 2. Larsen Patrick, 3. Urban Tomáš

Mesto Revúca je známe prvou strednou školou – gymnáziom, ktoré tu bolo založené ešte v roku 1862, ale pre automobilových modelárov a priaznivcov slotšportu je známe aj najväčšou, 8-prúdovou 42 metrov dlhou autodráhou na Slovensku, na ktorej sa už v roku 2007 konali majstrovstvá sveta. Teraz Revúčania privítali účastníkov záverečných pretekov seriálu Majstrovstiev Slovenska autodráhových modelárov.

Seriál pretekov na autodráhy organizovali kluby SRC Martin, MAC Ferrari Revúca a MK Púchov. Jazdilo sa s modelmi Carrera v kategórii DTM, DTM Evo a s modelmi od firmy SlotIt skupiny „C“. Pretekári boli rozdelení podľa vekových kategórií na seniorov a juniorov, juniori ešte na mladších žiakov a starších žiakov. Do Revúcej sme šli s nádejou, že sa nám podarí získať titul majstra SR v starších žiakoch, kde podávali veľmi dobré výsledky Roman Bednárik a Tomáš Urban jazdiaci za Centrum voľného času Včielka Púchov. Rozhodnúť mali práve tieto záverečné preteky. Ich snahy mohol ohroziť už iba Patrick Larsen z SRC Martin. Po nádherných súbojoch nakoniec kategóriu DTM vyhral Patrick a Roman Bednárik skončil na druhom mieste.

V kategórii DTM Evo a skupina „C“ si poradie vymenili a dvojnásobným majstrom SR sa stal Bednárik Roman z Púchova. Tomáš Urban z Púchova získal pekné dve tretie miesta. V mladších žiakoch do 12 rokov jazdil nádherne Adam Kučera z SRC Martin a presvedčivo vyhral všetky tri kategórie a stal sa trojnásobným majstrom Slovenska, na druhom mieste bol Timo Koterba z MAC Ferrari Revúca a na treťom mieste sa umiestnil Matúš Musil z Púchova. V kategórii seniorov, si prvé miesta odniesli v kategórii GT-Pro Rado Johan z MAC Revúca, v kategórii skupiny“C“ Michal Miškolci z SRC Martin a kategótii DTM Pro Jozef Miškolci takisto z SRC Martin.

Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii aj sponzorstve týchto majstrovstiev.

Martin Kumičak, Združenie technických športov Púchov, Modelársky klub Púchov