Majstrovstvá SR v plávaní juniorov a žiakov

174

Majstrovstvách Slovenska v plávaní juniorov a open v Šamoríne

Kolotoč Majstrovstiev Slovenska v plávaní sa začal točiť 9.-11.6.2023 MSR seniorov a juniorov na otvorenom 50m bazéne v areáli X-Bionics centra v Šamoríne. Zišlo sa tu dokopy 56 klubov a 443 najlepších pretekárov zo Slovenska, ktorí svoju príslušnosť k elite museli potvrdiť kvalifikačnými časmi, aby sa prebojovali na toto vrcholné podujatie. Náš klub reprezentovalo osem pretekárov v zložení Lea Kmošenová, Lucia Jurgová, Karin Šmigurová, Natália Strašíková, Adriana Cenigová, Klára Labudíková, Lukáš Vozár a Jakub Šmigura, vedený trénerom Petrom Bílikom. Celý pretek je realizovaný systémom doobedňajších rozplávb, z ktorých tí najrýchlejší plavci postupujú do poobedňajšieho finále, kde sa už rozdávali tituly najrýchlejších plavcov SR. Plávať sa však muselo rýchlo už doobeda, pretože dosiahnuté umiestnenie Vás nielen posúvalo poobede do finále, ale juniori získavali medaile už po rozplavbách. Veľkým úspechom je už postup do finále, pričom našim borcom sa to viackrát podarilo a dosiahli viacero umiestnení v Top SR desiatke. Úspechom je aj fakt, že po dlhom čase sa nám podarilo zostaviť aj ženskú juniorskú štafetu, ktorá si v silnej konkurencii vybojovala miesto tesne pod pódiom – štvrté.

Ako hovorí staré porekadlo, ktoré sme si mierne upravili – kto ako trénuje, také výsledky aj dosiahne.

Majstrovstvá SR v plávaní starších žiakov v Poprade

V konkurencii 254 pretekárov z 53 klubov Slovenska sa v Poprade konali v dňoch 23.6 – 25.6. 2023 Majstrovstvá SR v plávaní starších žiakov. Púchovský plavecký klub reprezentovalo kvinteto plavcov, z ktorých najvýraznejší úspech dosiahol Matej Kucej (zverenec trénera P. Bílika), ktorý vyplával 2 majstrovské tituly a to v disciplínach 100 a 200 metrov prsia.

Jeho oddielový kolega Marek Hanták sa v prvej desiatke súťažiacich umiestnil 3x 4.miesto 200m motýlik, 8.miesto 50m voľný spôsob a 10.miesto 100 m motýlik. Elitnú desiatku vyplávala tiež Tamara Rišková – konkrétne 7.miesto v disciplíne 50m voľný spôsob. Týchto 3 plavcov doplnili ešte Lívia Adamičková, Alexander Valach a Richard Behro, ktorý v disciplíne 200 m motýlik dosiahol 8.miesto.

Všetkým pretekárom srdečne gratulujeme a pevne veríme, že tieto ich úspechy budú pre nich dôležitou motiváciou do ďalšej športovej kariéry.

Plavecký klub Púchov