Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v plávaní žiakov

203

Ako už tradične, jedným z majstrovských podujatí, ktoré organizuje Slovenská plavecká federácia a ktoré sú chápané ako nominačné preteky na Majstrovstvá Slovenska, sú aj Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v plávaní žiakov, ktoré sa teraz konali v Trenčíne. A samozrejme na tomto podujatí nemohol chýbať ani náš klub.

V konkurencii 347 plavcov z 18 klubov sme sa rozhodne nestratili, dovedna sme získali 28 medailových umiestnení. Tréneri Danka Strelčíková, Peter Ruman, Kristián Kudlej a Peter Bílik vyjadrili veľkú spokojnosť nielen s umiestnenými pretekármi, ale aj s ostatnými našimi borcami, keďže naša výprava mala až 40 pretekárov a skoro každý jeden si spravil nejaký osobný rekord. Ak to mám sumarizovať, naši pretekári absolvovali v sobotu celkom 156 individuálnych štartov a z toho bolo vytvorených 123 nových osobných rekordov.

Zlaté medaily a tým pádom víťazmi v daných disciplínach sa stali: 2 x Karin Šmigurová (50P, 100P), Natália Strašíková (200M), Šmigurová Ivana (200Z), Labantová Tereza (100VS), Kucej Matej (100P), Behro Richard (200M)

Striebro získali 2 x Lucia Jurgová (100VS, 200Z), Karin Šmigurová (50VS), Natália Strašíková (100PP), Šmigurová Ivana (200M), Labantová Tereza (100P), Kucej Matej (400PP), Rišková Tamara (50VS), Hanták Marek (200M)

Bronz získali: 2 x Lucia Jurgová (50VS, 100PP) a Matej Kucej (50VS, 100PP), Vozár Lukáš (200M), Šmigurová Karin (100VS), Šmigurová Ivana(400PP), Rišková Tamara (100VS), Pobežal Richard (200M), Labudíková Klára (200Z), Labantová Tereza (100PP, Hanták Marek (400PP).

Ako vidieť, tvrdá tréningová drina prináša svoje ovocie a dosiahnuté časy sú predbežnou vstupenkou na kvalifikovanie sa na letné Majstrovstvá Slovenska v plávaní 2023. Čerešničkou na torte bola účasť nášho člena klubu Miroslava Soška, ktorý viedol ako hlavný rozhodca celé preteky a patrí k slovenskej a aj medzinárodnej špičke rozhodcov.