Mažoretky Nelly opäť z majstrovstiev sveta priniesli medaile

750

Úspech sa už od nich, vďaka dlhodobo vynikajúcim výsledkom, akosi automaticky čaká. Ani na nedávne Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe v chorvátskom Poreči nešli s menšími než medailovými ambíciami. Púchovské mažoretky NELLY, fungujúce pod Centrom voľného času Včielka, si zo svetového šampionátu priniesli osem medailí: dve zlaté, tri strieborné a tri bronzové.

Na prípravu tohtoročných majstrovstiev sveta mali pomerne málo času, tréningy neprebiehali s takým počtom detí, aký si vyžadovali jednotlivé choreografie. Veľa detí sa nemohlo zúčastniť majstrovstiev pretože ochoreli a na poslednú chvíľu ich bolo treba nahradiť inými dievčatami, vyratúva komplikácie tesne pred majstrovstvami vedúca súboru Ľudmila Bučková-Kvaššayová: „Napokon sa nám podarilo postaviť len deväť choreografií, aj keď z majstrovstiev Európy nám ich postúpilo štrnásť. Veľmi si vážim obetu detí a tréneriek, že aj napriek uvedeným komplikáciám dali do toho všetko, celú svoju energiu, bojovnosť, srdce a odtancovali svoje súťažné choreografie najlepšie ako vedeli. Udržať v deťoch bojovnosť a tímovosť bolo na tejto súťaži veľmi náročné. Nakoniec sme všetky slabé stránky prekonali a vďaka silnej motivácii a v duchu jedného tímu a rodiny sme to zvládli a do Púchova priniesli krásnych osem medailí.“

Majstrovstvá sveta mažoretiek sa konajú každé dva roky. Tie predchádzajúce a prvé zároveň sa v roku 2014 uskutočnili takisto v chorvátskom Poreči. Vtedy si NELLY priniesli o tri zlaté kovy viac, súťažili s trinástimi choreografiami. „Najbližšie MS sa budú konať v roku 2018 v Kapskom Meste v Južnej Afrike, kde sa náš tím asi nedostane kvôli veľmi vysokým finančným nákladom,“ odhaduje vedúca súboru NELLY.

Do konca roka čaká púchovské mažoretky ešte niekoľko súťaží: „22. októbra naša domáca súťaž Memoriál Janky Jakubíkovej, v novembri Sabinovská Palička, Prešporský pohár a veľké množstvo vystúpení. Už teraz sa pomaly začíname pripravovať na nové slovenské majstrovstvá, ktoré budú začiatkom mája v Spišskej Novej Vsi. Ak postúpime, tak navštívime krásne talianske mesto Gullianova, kde budú majstrovstvá Európy koncom júna,“ vyratúva vedúca a hlavná trénerka súboru Ľ. Bučková- Kvaššayová, ktorá po tohtoročných úspešne zorganizovaných majstrovstách Európy v Púchove odvážne koketuje s myšlienkou usporiadať svetový šampionát. „Po vynikajúcej organizácii majstrovstiev Európy v Púchove sme presvedčení, že by sme zvládli zorganizovať aj majstrovstvá sveta. Miesto konania majstrovstiev Európy a sveta sa plánuje na seminároch svetovej mažoretkovej federácie (MWF). Rozhodujú o tom prezidenti a členovia komisií MWF. Našu organizáciu ME v Púchove zhodnotili veľmi kladne, bola to pre nich doposiaľ najlepšie zorganizovaná prestížna súťaž, kde sme ,,nahodili latku“ veľmi vysoko.“

Manažovať a organizačne zabezpečovať činnosť mnohočlenného súboru si vyžaduje dostatočné finančné zázemie: „Každá súťaž je finančne veľmi náročná. Najväčšiu podporu nám poskytuje CVČ čielka a mesto Púchov. Samozrejme, máme v rodičoch vytvorený veľký fanklub, ktorý svoje deti aktívne a finančne podporuje. Sme vďační za každý sponzorský príspevok, ktorý nám pomáha v činnosti a pôsobení súboru NELLY. Keďže konkurencia a náklady narastajú z roka na rok, budú nadchádzajúce súťaže čoraz náročnejšie, takže privítame každú finančnú pomoc, za ktorú vopred ďakujeme,“ uzatvára vedúca púchovských mažoretiek.
tam-

mazoretky_kvassayova_web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Majsterky sveta, veľká formácia junior pom pom s choreografiou Asterix, Obelix a Rimanky.

na-stupienkoch-majsterky-sveta-v-strede_web

 

 

 

 

 

 

 

 
Na stupienkoch víťazov – majsterky sveta NELLY v strede.

vicemajsterky_harry_potter_web

 

 

 

 

 

 

 

 

I. vicemajsterky sveta, veľká formácia pom pom s choreografiou Harry Poter.

vicamajsterky_pernikova_chalupka_web

 

 

 

 

 

 

 

 

 
II. vicemajsterky sveta, veľká formácia pom pom kadet s choreografiou Perníková chalúpka.
Foto:M. Škulec