Víťazná premiéra volejbalistov pod hlavičkou MŠK Púchov

844

25. septembra 2016 sa v priestoroch ŠH SPU Nitra uskutočnil turnaj vo volejbale starších žiakov. Išlo už o ôsmy ročník Memoriálu o putovný pohár Štefana Szalaya, ktorý bol dlhoročným volejbalovým funkcionárom a trénerom.

Naši chlapci na tomto turnaji štartovali po prvýkrát minulý rok, keď obsadili tretie miesto. Za účasti minuloročného víťaza, VSC Fatra Zlín a ligových družstiev VK Nové Mesto nad Váhom, VK Spartak Komárno, PU Prešov a domáceho celku VK Bystrina SPU Nitra, obsadili bez prehry prvé miesto, keď vo finále zdolali práve družstvo domácich 2:1 (hralo sa na dva víťazné sety).

Okrem výhry, ktorá nás všetkých samozrejme potešila, bol pre nás dôležitý fakt, že sme si mali možnosť tesne pred začiatkom sezóny zmerať sily s niektorými účastníkmi našej ligy, čo nám ukázalo silné a slabé stránky súperov, ale zároveň aj naše. Nemenej potešujúce bolo, že za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený náš hráč, Alex Pusztay, na čom však malo zásluhu celé družstvo, ktoré je perspektívne a preto aj po odchode minuloročných opôr podáva výkony, ktoré nám, ako verím, zabezpečia účasť na majstrovstvách Slovenska starších žiakov.

Družstvo tvorili hráči: Turčáni Matej, Pusztay Alex, Hromada Matúš, Šomko Martin, Cíbik Stano, Oliver a Patrik Pišojovci, Gabko Emil, Štefánik Juraj a Maslák Alexej, tréner Ivan Štef-
ko a Martin Dvorský.

Najbližšie sa naši chlapci predstavia v domácom prostredí v prvom ligovom kole 8. 10. 2016, keď vo volejbalovej hale MŠK Púchov privítajú práve družstvo Nitry.
PaedDr. Ivan Štefko
(autor je tréner)