Medailová žatva púchovských plavcov v Leviciach

680

V sobotu 8. apríla 2017 vycestovalo takmer tridsať púchovských plavcov na Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v plávaní žiakov (obdoba majstrovstiev stredoslovenského kraja) v Leviciach. Okrem toho, že mimoriadne ťažké bolo už raňajšie vstávanie – vyrážali sme už ráno o piatej a cesta trvala cez dve hodiny, sme v konkurencii 159 plavcov zo štrnástich klubov vyplávali dovedna 51 medailových umiestnení.

Tréneri Kamila Sobolčíková, Dana Strelčíková, Peter Ruman a Peter Bílik boli s touto medailovou žatvou, ale aj so zaplávanými „osobákmi“ veľmi milo prekvapení. Naša výprava mala 28 pretekárov a každý jeden si spravil nejaký osobný rekord, pričom sme získali 12-krát zlato a titul Majster západoslovenskej oblasti, 22-krát striebornú a 17-krát bronzovú medailu. Naši pretekári absolvovali v sobotu celkom 155 individuálnych výsledkov a z toho bolo vytvorených 106 nových osobných rekordov, čo predstavuje priemerný výkon na úrovni 106,7 %. Zlaté medaily a tým pádom víťazmi v daných disciplínach sa stali: 3-krát Lea Kmošenová, 2-krát Mário Hanták a Samuel Jancík a individuálne Vanda Valachová, Nina Hlúbiková, Elizabeth Marmanová, Martin Matušík a Karin Šmigurová.

Striebro získali Petronela Maráčková a Mário Hanták (obaja po 4-krát), Samuel Jancík a Lea Kmošenová (obaja po 3-krát), 2-krát Martin Matušík a po jednej striebornej medaile sa ušlo aj Martine Veteškovej, Nine Hlúbikovej, Vande Valachovej, Alexandra Štefancovej, Karin Šmigurovej a Elizabeth Marmanovej.

Bronz získali: 5-krát Martin Matušík, 4-krát Mário Hanták, 2-krát Samuel Jancík a po jednej medaile Lukáš Obšivan, Katarína Hlavačková, Elizabeth Marmanová, Petronela Maráčková, Karin Šmigurová a Martina Vetešková.

Budeme sa aj v budúcnosti snažiť robiť dobré športové meno mestu Púchov, ako aj našim sponzorom, rodičom a klubu, k čomu nás takéto mimoriadne úspešné výsledky samozrejme zaväzujú.

Text: Peter Bílik, tréner, foto: Plavecký klub Púchov – FB