TIPOS III. LIGA MUŽI: Na Žitnom ostrove vydolovali Púchovčania bod

189
Púchovčania sa v nedeľu na trávniku rezervy Dunajskej Stredy strelecky presadiť nedokázali. Po minulotýždňovom víťazstve nad Nededom (na snímke), si brúsia zuby na plný bodový zásah už v sobotu v domácom stretnutí so Šaľou.

Rezerva fortunaligovej Dunajskej Stredy mala takmer počas celého zápasu územnú prevahu, narážala však na pozornú a organizovanú obranu Púchovčanov. Domáci sa na vlastnej koži presvedčili, že prekonať najlepšiu treťoligovú obranu nie je jednoduché.
Púchovčania sa pokúšali vyrážať do rýchlych protiútokov, no v koncovke veľa vody v prvom polčase nenamútili. Domáci si v úvodnej štyridsaťpäťminútovke vypracovali niekoľko šancí, no buď dobre zasiahla obrana MŠK, alebo sa vyznamenal spoľahlivý Letko v bránke hostí. Po prestávke pokračoval scenár z prvého polčasu – domáci mali jalový tlak, Púchovčania ich do vyložených šancí nepúšťali. Naopak, mohli sa ujať vedenia, keď Gambošovu strelu z
diaľky domáci brankár zneškodnil.

Rozhodovala Matulová, ŽK: Sabler – Riška, 220 divákov.
Dunajská Streda B: Száraz – Loembet (82. Sandal), Szépe, Kontár, Kosorin (82. Hubert), Michalík, Németh, Černák (65. Iván), Sabler, Štepanovský, Brašeň. Tréner B. Fodrek.
MŠK Púchov: Letko – Riška, Buček, Kopiš, Kingsley (66. Svorada), Mynář, Gamboš, Vanák, Pilát (89. Pastorek), Zavadzan, Brezničan. Tréner J. Vágner.

Šurany – Led. Rovne 1:2 (0:0)
Sklári boli na trávniku mužstva zo spodnej časti tabuľky favoritom, no v prvom polčase nič nenasvedčovali tomu, že hrá druhý s pätnástym. Hostia síce mali územnú prevahu, boli technickejší, no Šurany technické nedostatky nahrádzali bojovnosťou. Po obrátke sa
konečne sklári dočkali a Lipták ich poslal v 51. minúte do vedenia – 0:1. Hostia sa uspokojili, čo sa im vypomstilo. Už o osem minút neskôr sa strelecky presadil Dikácz a vyrovnal na 1:1. Sklári sa s deľbou bodov neuspokojili a desať minút pred koncom strhol víťazstvo na ich stranu druhým gólom Krištof – 1:2. Lednické Rovne si poistili druhú priečku v tabuľke.

Góly: 59. Dikácz – 51. Lipták, 81. Krištof.
R Kozolka, ŽK: Piskla – Krištof, 366 divákov.
Šurany: Košlab – Bencsík (87. Kacír), Piskla, Turan, Schroner, Hrebík, Gábriš (82. Vašek), Dudáš, Blaho, Kurej (54. Andrášik), Dikácz. Tréner M. Pavlovič.
Lednické Rovne: Bačík – Tomana (85. Ďurovec), Chmelík, Detko (78. Pokorný), Lipták, Riečičiar (70. Prekop), Púček, Hruška. Krištof, Híreš, Kopúň. Tréner M. Púček.

Beluša – Neded 2:1 (1:1)
Posledný Neded hrá v jarnej časti súťaže v dobrej forme a potrápil ďalšieho favorita. Hostia začali nebojácne a v 18.minúte sa ujali vedenia gólom Ambassa. Belušania dlho nevedeli nájsť recept na pozornú hru Nededu založenú na napádaní už na súperovej polovici.
Až po polhodine hry prelomil prekliatie M. Gorelka, ktorý vsietil vyrovnávajúci gól.
V druhom polčase dlho držali hostia Belušanov na dištanc. Tí si síce vypracovali niekoľko šancí, no nedokázali ich strelecky zužitkovať. Až dvanásť minút pred koncom vykúpil Belušanov druhým gólom Mujkoš a domáci si pripísali očakávané tri body.

Góly: 30. M. Gorelka, 78. Mujkoš – 18. Ambassa.
R Bezák, ŽK: Kršák – Kukučka, Nikolič, 100 divákov.
Zostava Beluše: Ciesar – Kršák, Pavol Vavrík (63. Škulec), Mujkoš, Jurga (75. F. Vavrík), Hrenák, Novisedlák, L. Zapotoka (88. Kucharík), M. Gorelka, J. Martinka, P. Mišutka. Tréner M. Bednár.
Zostava Nededu: Nemček – A. Bartalos, Ambruš (67. Bakši), Kukučka, Bakuš, Pavlovčík, Dlhý, Ambassa, Královič, Guemache, Rožník (70. Nikolič). Tréner T. Bartoš.

Ostatné výsledky: FC Horses Bánovce – Horná Nitra 0:1 (0:1), Nové Zámky – Komárno 1:1 (1:0), Šaľa – Gabčíkovo 0:1 (0:0), Veľký Meder – Galanta 1:3 (1:0), ViOn B Vráble – Dubnica 0:0, Topoľčany – V. Ludince 0:1 (0:0), Nemšová mala voľno.

1. Komárno 25 19 4 2 62:18 61
2. L. Rovne 25 16 5 4 50:26 53
3. Púchov 25 14 7 4 43:16 49
4. Beluša 25 13 5 7 34:28 44
5. Z. Moravce 25 11 6 8 37:29 39
6. Galanta 24 11 4 9 41:31 37
7. V. Ludince 25 10 7 8 35:36 37
8. D. Streda B. 25 9 8 8 31:26 35