Medzinárodné preteky na autodráhe – PMP – Pohár mieru a priateľstva

158

Dňa 2.7.2022 náš modelársky klub Púchov, organizoval tretie medzinárodné preteky PMP – Pohár mieru a priateľstva. Preteky sa jazdia s ručne vyrobenými modelmi v merítku 1:24. Predlohou týchto modelov sú skutočné typy pretekárskych áut, ktoré niekedy skutočne jazdili na našich, aj na medzinárodných pretekárskych okruhoch.

Tento medzinárodný seriál sa skladá zo šiestich pretekov a jazdí sa na autodráhach v Revúcej, Zubří a v Púchove. Jazdí sa v troch kategóriách: cestovné autá – KLASIK, formule EASTER s modelmi MTX 1 – 03 a kategória spider B5 – bez obmedzenia motora.

Preteky sme začínali ako obvykle kategóriou KLASIK. Aj napriek tomu, že automodelárske krúžky už skončili a začali prázdniny, pár detí z našich krúžkov dostalo možnosť sa pretekov zúčastniť a porovnať si svoje modely s modelmi „dospelých“ a skúsenejších pretekárov. Deti začínali ako prví a svojou jazdou veľmi milo prekvapili, vlastne v tejto kategórii dominovali. Po roku jazdenia v krúžkoch boli rovnocennými súpermi dospelým kolegom. V tejto kategórii štartovalo 22 pretekárov a celkové víťazstvo si odniesol starší junior Štancel Alexander z MK Púchov so svojou Š130 RS vo farbách MINI RACING – Gérarda Caupèna. Naviac zajazdil aj najrýchlejšie kolo a zapísal si rekord kola. Deti z krúžkov CVČ Včielka Púchov jazdili nádherne a nakoniec na celkovom štvrtom mieste a prvý v junioroch sa umiestnil Mazák Matias, tesne za ním Šedivý Matúš, Janto Tomáš, Šedivý Lukáš a Panáček Sebastián. Veľká GRATULÁCIA všetkým juniorom a držíme palce, nech sa im darí.

Vo formule EASTER svojou jazdou potešil starší junior z MK Zubří, Daniel Janošek, ktorý obsadil prvé miesto a zajazdil aj rekord kola v tejto kategórii. Druhé a tretie miesto obsadili pretekári z Revúcej, Koterba Ladislav a Bokor Miro.

V kategórii B5 – najrýchlejšej kategórii, kde sa jazdí bez obmedzenia motora, dominujú spidery. Prvé miesto obsadil Bokor Miro z Revúcej so spiderom MTX 2-01, druhé miesto obsadil Bednárik Roman z MK Púchov tak isto so spiderom MTX 2-01 a tretí skončil Koterba Ladislav z Revúcej so spiderom MTX 2-03. Na štvrtom mieste skončil Štancel Alexander z MK Púchov so spiderom Škoda 728 a aj keď nevyhral, zajazdil najrýchlejšie kolo a zapísal si rekord kola aj v tejto kategórií.

Štvrté preteky tohto seriálu budú 20.8.2022 na autodráhe v Revúcej.