NELLY na Majstrovstvách Európy 2022 v Zadare

444

V dňoch 21. – 26. júna sa v chorvátskom meste Zadar konali XVII. Majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe.

Basketbalovú športovú halu Višnjik zaplnilo viac ako 4000 mažoretiek z celej Európy. Tie odštartovali šesťdňovú prehliadku úžasných choreografií, elegantných kostýmov, krásnych mažoretiek i dychberúcich akrobatických kúskov hodnotených porotcami z trinástich krajín. Európa sa pochválila tým najlepším, čo v mažoretkovom športe má. Súťažilo 95 súborov z desiatich európskych krajín (Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Maďarsko, Taliansko, Poľsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko a Ukrajina).

Po dlhej nedobrovoľnej prestávke aj náš súbor opäť naplno prežíval nezabudnuteľné športové emócie. O to viac, že splnili, čo sa od nich čakalo a opäť ukázali, že patria k slovenskej špičke. NELLY získali krásne umiestnenia. V kategórii sólo pom pom junior Veronika Kuchtová získala spomedzi 24 konkurentiek krásne siedme miesto, takisto siedme boli mini pom pom junior spomedzi 21 súťažných zoskupení. Trio junior pom pom (V. Kuchtová, N. Mikovičová, N. Pšenková) sa vo svojej kategórii umiestnili na 4. mieste. Veľké pódiové choreografie taktiež žiarili na udeľovaní najvyšších ocenení – juniorky na šiestom a seniorky na piatom mieste, pričom juniorky boli najvyššie umiestneným slovenským súborom v tejto kategórii. Trio senior pom pom (P. Karasová, V. Vozáriková, H. Rosinová) sa môžu pýšiť 4. miestom a vytúžené medaily pre 2. vicemajsterky Európy si odniesli dievčatá z mini senior pom pom.

Všetkým nám tiekli slzy od dojatia pri pohľade na šťastné tváre našich ocenených dievčat. Blahoželáme ku krásnym výkonom a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nielen nášho súboru, Centra voľného času a mesta, ale aj Slovenska. Ďakujeme aj všetkým, ktorí nás povzbudzovali a podporovali, či už osobne, alebo pri sledovaní online streamu. Sme hrdí na naše talentované šikovné trénerky Veroniku Vozárikovú, Adrianu Kučerovú, Ľudku Kvaššayovú, Dominiku Žabkovú a Ninu Kutejovú, ktoré pripravovali choreografie a usilovne trénovali s dievčatami na tieto majstrovstvá a veľké ĎAKUJEME patrí manažérke súboru Taťjane Brozákovej za organizáciu a bezchybný priebeh celého nášho pobytu v Zadare. ĎAKUJEME!

CVČ Púchov