Mestská polícia hlási (14. týždeň)

215

S pokutou i bez pokuty

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého v jednej z pohostinských prevádzok na Moravskej ulici dochádza k rušeniu nočného pokoja. Príliš hlasnú produkciu po 23.00 hodine vyriešila hliadka napomenutím. Desaťeurovú pokutu však musel zaplatiť personál jedného z barov v Púchove, ktorý nedodržal zatváraciu dobu.

Túlavý pes skončil v koterci

Na oddelenie mestskej polície priniesla žena z Púchova túlavého psa – kríženca čiernej farby s bielym fľakom na hrudníku. Pes mal kožený obojok. Jeho nálezkyňa informovala, že pes sa pohyboval po ceste smerom do Nosíc cez cestný most ponad Váh, kde ho takmer zrazilo auto. Pes bol začipovaný, ale kontaktné telefónne číslo už neexistovalo. Bez bol bez vonkajších poranení, a tak ho umiestnili do koterca v Podniku technických služieb mesta Púchov.

Zranil si hlavu

Hliadka mestskej polície zasahovala na Ulici dvory oproti hotelu, kde bol zranený mladík, ktorý mal po páde krvavé zranenia tváre. Zranenie si mal spôsobiť pádom na obrubník. Hliadka privolala zdravotných záchranárov, zranenie si vyžadovalo ošetrenie. Po ošetrení chcela zraneného mladíka pod vplyvom alkoholu odviezť záchranka na ďalšie ošetrenie do nemocnice, odmietol však spolupracovať, a tak ho do považskobystrickej nemocnice odviezli aj pod dohľadom príslušníkov Obvodného oddelenia Policajného zboru.

Labrador sa zatúlal…

Púchovskí mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa po Záhradnej ulici v Púchove pohyboval pes veľkého vzrastu. Po príchode na miesto hliadka zistila, že ide o veľkého bieleho labradora. Keďže pes bol začipovaný, zistil sa jeho majiteľ, ktorý si ho následne prevzal na oddelení mestskej polície. Priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta vyriešili mestskí policajti napomenutím.

Zdroj: MsP Púchov.