Mestské spoločnosti zabezpečujú dezinfekciu priestorov pre verejnosť

248

V utorok 22. júna sa predstavitelia mestských spoločností zúčastnili na prezentácii pilotného projektu aplikácie produktov CleanShield pre spoločnosť ADP service, s.r.o.

Ide o ekologický (100% biologicky odbúrateľný) dezinfekčný prípravok s povrchovou ochrannou vrstvou a s dlhodobým účinkom. Je určený na likvidáciu všetkých vírusov (vrátane COVID-19) a baktérií. Je oveľa účinnejší ako bežne používané dezinfekcia (ozón, areosol…), stačí iba jediná aplikácia, ktorá likviduje vírusy, baktérie a plesne v priebehu niekoľkých minút a účinok je dlhodobý. Povrch zostane sterilný minimálne po dobu 12 mesiacov.

V priestoroch Autoumyvárky ADP service, s.r.o. zástupcom mestských spoločností predviedli unikátnu technológiu v povrchovej dezinfekcii na dezinfekcii dvoch autobusov ADP. Na ošetrených povrchoch sa vytvorí okom neviditeľná a zároveň extrémne odolná polymérová vrstva, ktorá chráni ošetrený povrch a zabraňuje tvorbe baktérií, vírusov a plesní. Antivírusová dezinfekcia zaisťuje prevenciu a dlhodobú ochranu. Dezinfekčné nástreky predlžujú životnosť materiálov, na ktoré sú nanesené a udržujú ich povrch čistý a hygienicky nezávadný. Tvoria ochrannú vrstvu náterov a predlžujú intervaly maľovania interiérov.

Dezinfekcia interiérov od vírusov, baktérií a plesní prebieha nástrekom za pomoci profesionálnych vysokovýkonných elektrostatických prístrojov, ktoré dokážu dezinfikovať akýkoľvek priestor s dlhodobým účinkom. Aplikácia zasychá takmer okamžite – trvá iba 10 minút, než sa vytvorí veľmi odolná, tvrdá vrstva a spustí sa proces fotokatalýzy. Po dvoch hodinách od aplikácie nástreku je zariadenie plne funkčné, po 48 hodinách od aplikácie je prípravok na povrchu predmetov plne vytvrdnutý. Ak sa prípravok osvedčí v spoločnosti ADP, môže byť v ďalšom období použitý aj v mestských spoločnostiach MŠK, PTSM, MsBP a Púchovská kultúra.

Slavomír Flimmel