Mladí bedmintonisti na Oblastných Majstrovstvách Slovenska príjemne prekvapili. Výsledok? 3krát bronz a 1krát striebro!

615

V sobotu 27. februára sa v bratislavskej Dúbravke uskutočnili Oblastné Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších žiakov v bedmintone. O cenné kovy prišli do hlavného mesta zabojovať najlepší hráči kategórie U13 v oblasti Západ, medzi ktorými nechýbali ani mladí reprezentanti Púchova.

Bedmintonový klub RACQUETS Púchov pricestoval do Bratislavy s početnou, až desaťčlennou hráčskou ekipou. Turnaja sa zúčastnili Kadlec Sebastián, Plevák Matej, Vojtek Lukáš a dievčatá Kováčová Rebeka, Michalková Nina Milada, Jágriková Nikola, Pleváková Ivana, Skorkovská Lea, Vačková Nina a Žiačiková Emma. Je nutné podotknúť, že väčšina z menovaných ešte patrí do mladšej vekovej kategórie U11.

Tréner BKR Púchov Miloslav Čuntala vkladal pred zápasmi dvojhier najväčšie nádeje do Sebastiána Kadleca a Niny Milady Michalkovej. Obaja patrili medzi nasadených, no top favoritov na víťazstvo bolo treba hľadať v iných družstvách. Nakoniec nechýbalo veľa a mohol z toho byť aj boj o najcennejšie kovy: „Po ťažkej a zodpovednej príprave som očakával od mojich zverencov kvalitné výkony, s ktorými by boli spokojní aj oni sami. Najmä Sebastián a Nina postavili papierové predpoklady trochu na hlavu a dokázali sa výrazne presadiť v ťažkej konkurencii. Hrali s veľkým nasadením a obaja si senzačne vybojovali bronzové medaile. Aby toho nebolo málo, táto dvojica spolu získala aj bronzovú medailu v zmiešanej štvorhre a Sebastián Kadlec ešte pridal úžasnú striebornú medailu v štvorhre chlapcov po boku Adama Mihaľova z Lokomotívy Bánov. Ďalší naši hráči podali zodpovedné výkony a získali najmä cenné skúsenosti do budúcna. Takmer všetci títo hráči patria ešte do kategórie U11, tento turnaj mal byť teda prípravou na ich budúce sezóny a vstup do vyššej vekovej kategórie. Som veľmi šťastný, že sme na turnaji uspeli a že deti získali motiváciu do ďalšej práce. Všetkým patrí za predvedené výkony veľká pochvala.“ zhodnotil evidentné spokojný tréner M. Čuntala, ktorého zverenci nadviazali na strieborno – bronzový úspech z medzinárodného turnaja v Poľsku a pre klub tak dosiahli zatiaľ najväčší úspech v príslušnej vekovej kategórii. Medailovú zbierku bude môcť tím BKR Púchov rozšíriť už v nedeľu 13. marca, kedy sa zúčastní Oblastných majstrovstiev SR kategórie U11. Tie budú zároveň prípravou na vrchol sezóny v podobe Majstrovstiev SR U11, ktoré sa uskutočnia 23. apríla. Obe podujatia sa budú konať v Púchove a prebehnú pod organizátorskou taktovkou BKR Púchov.