Mladí hokejisti MŠK pokračujú v súťažiach

270

Púchovský hokejový dorast bojuje o udržanie v extralige

V piatok 17.3. a nedeľu 19.3. pokračovala nadstavbová časť play-out extraligy dorastu a Púchovskí mladíci cestovali k súperom pre cenné body. V piatok však zápas nevyšiel podľa predstáv, aj keď po druhej tretine Púchovskí draci viedli 0:1 zásluhou Hajasa, Martinčania v tretej tretine dokázali zápas otočiť vo svoj prospech a vyhrali tak 2:1. Po náročnom zápase a krátkej regenerácii cestovali v nedeľu Púchovčania k súperovi do Brezna. Už v desiatej minúte naklonili výsledok hráči MŠK na svoju stranu gólom Pleváka a tak po prvej tretine bol stav 0:1 pre Púchov. V druhej tretine opäť mieril presne Plevák a o minútu neskôr aj Koncový. V poslednej tretine pridal ešte jednu presnú strelu Mikovič. Mladíci tak vyhrali 1:4 a mohli sa tešiť z dôležitých bodov v boji o záchranu.

9HT skórovali už po šestnástich sekundách

Dňa 18.3.2023 odohral domáci MŠK Púchov zápas proti súperovi z Dubnice. Začiatok zápasu okorenil bleskový gól, o ktorý sa postaral Seiler, keď po šestnástich sekundách prekonal dubnického brankára a poslal tak domácich do vedenia. O štyri minúty pridal ďalší gól Brindza a medzi mladíkmi to začalo iskriť. Horúcu krv tak museli chladiť rozhodcovia a rozdávali sa dvojminútové tresty, čo využili hostia a na začiatku druhej tretiny znížili na 2:1. Domáci však onedlho opäť odskočili súperovi, keď presne mieril najskôr Bajtala a po ňom aj Seiler. V poslednej časti zápasu ešte potvrdil výhru Brindza a domáci tak zvíťazili nad Spartakom Dubnica 5:2.

8HT doma s víťazstvom 9:2

V sobotu 18.3. hostil domáci MŠK Púchov mládežnícke družstvo zo Žiaru nad Hronom. Domáci nastúpili do zápasu ukážkovo a už v šiestej minúte zaskočili hostí dvoma gólmi Vrabec a Weissabel. O dve minúty zvýšil skóre Macko o ďalšiu minútu opäť Weissabel. V desiatej minúte pridal ešte jeden gól Haluška a v osemnástej minúte Liner. Do druhej tretiny tak nastúpili domáci s veľkým náskokom na súpera a Janíček pridal ešte jeden gól. Po druhej tretine bol výsledok 7:1 a viac-menej bolo rozhodnuté. V poslednej tretine sa podarilo súperovi vsietiť ešte jeden gól, ale záver zápasu mali domáci vo svojich rukách a v poslednej minúte dali bodku za zápasom dvoma presnými zásahmi Macko a Plevák.

Najmladší hokejisti získali medailu

V nedeľu 19.3.2023 sa v Púchove konal turnaj hokejových prípraviek 1-2HT. Turnaja sa zúčastnili okrem domáceho MŠK Púchov ešte Spartak Dubnica a Vlci Žilina. Družstvá prípravky boli rozdelené na výkonnostne skupiny “A” a “B”. Turnaj sa hral systémom každý s každým dva krát dvadsať minút a výsledky skupín sa sčítavali. V prvom zápase zdolali domáci Dubnicu a v druhom zápase podľahli súperovi zo Žiliny, čo napokon stačilo na druhé miesto a tak zverenci trénerov Zalčíka, Halušku R. a Halušku M. získali strieborné medaile. Najmenších hokejistov bol okrem rodičov podporiť aj maskot MŠK drak Puky a zaželal im veľa športových úspechov. Podujatie podporilo OZ Draci Púchov.