Mladým hasičom z Púchova sa v roku 2019 darilo

76

Dňa 16. 11.2019 sa na požiarnej zbrojnici v Hliníku nad Váhom konal galaprogram a vyhodnotenie Stredoslovenskej ligy deti v behu na 60 m cez prekážky a dvojboja dorastencov v behu na 100 m.

Hodnotenie pretekárov bolo až do 5. miesta v každej kategórií (prípravka, mladší žiaci, starší žiaci, dorastenci v každej kategórií podľa medzinárodných pravidiel, taktiež ženy). O celú akciu s foto programom sa postarala domáca trénerka Ivana Gajdošiková, kde sa deti pri odovzdávaní cien mali možnosť vidieť na veľkom plátne a svoje zábery na rôznych súťažiach. Deti ani netušili, aké majú krásne zábery z ich činnosti počas celého roka. O ozvučenie sa postaral svojou aparatúrou Peter Gregor a skúsený moderátor Miroslav Marton, ktorý na úvod privítal predsedu SZHŠ Jána Borievku, domáceho veliteľa DHZO Hliník nad Váhom Miroslava Frola, tajomníčku územného celku DPO SR pre okres Bytča, Evu Hladenovú, štartéra celej sezóny Jozefa Klundu z Kolárovíc, Michala Koukala z Púchova za bezproblémový priebeh výsledkových časov a organizačného výboru Stredoslovenskej hasičskej ligy.

Na začiatku akcie zaznela štátna hymna. Po nej moderátor vyzval prítomných hosti na par povzbudivých slov pre deti do ďalšej činnosti pre rok 2020. Veliteľa DHZO Hliník nad Váhom Miroslava Frola, tajomníčku OV DPO Bytča Evu Hladenovú, predsedu DHZO Trnove Romana Huliaka a legendu požiarneho športu Jozefa Ridzika. V miestnosti sa nachádzalo mnoho vynikajúcich športovcov a reprezentantov Slovenskej republiky. Deti si postupne začali preberať ocenenia. Taktiež sa dostalo hodnotenie pre púchovských mladých hasičov:
– Viktóriu Mišunovú za 2. miesto, Vladka Moravčíka za 3. miesto v prípravke,
– Simonku Sečkárovú za 1. miesto v kategórií mladších dievčat,
– Alexandra Ridzika za 1. miesto, Adama Krajčoviča 2. miesto, za 5. miesto Maxa Chovančeka v kategórií mladších chlapcov,
– Tomáša Kuceja za 1. miesto v kategórií starších chlapcov.

Po prvej časti prišla malá prestávka a po nej zhodnotenie dorasteneckej kategórie, kde nám znova Tomáš Kucej urobil radosť a to v behu na 100 m, kde obsadil 1. miesto. Na záver prišla sladká odmena a to krájanie hasičskej torty, ktorá všetkým výborne chutila.

DHZ Púchov