Sofia Motolová na najvyššom stupienku

657
Lucia Motolová z Krasoklubu Púchov triumfovala v kategórii starších nádejí B.

Púchovský zimný štadión sa počas víkendu stal centrom slovenského mládežníckeho krasokorčuľovania. Na siedmom ročníku Veľkej ceny Púchova v krasokorčuľovaní sa predstavilo 150 detí z celého Slovenska, ktoré súťažili celkovo v 19. kategóriách. Veľkolepé podujatie pripravil Krasoklub Púchov z poverenia Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu. Podujatie okrem množstva sponzorov podporilo mesto Púchov a v rámci svojho dotačného programu aj Trenčiansky samosprávny kraj.

Na ľadovej ploche púchovského zimného štadióna sa predstavilo aj trinásť nádejí Krasoklubu Púchov. Spomedzi zverenkýň trénerského tria sestry Nikoleta Drábová, Sabína Drábová (na snímke s N. Masarikovou) a Eva Simančíková zažiarila Sofia Motolová, ktorá v kategórii staršie nádeje dievčatá B oslovila porotu najintenzívnejšie a stala sa celkovou víťazkou kategórie. Ostatným dievčatám Krasoklubu Púchov sa síce na pódium vystúpiť nepodarilo, no kvalitná súťaž bola pre nich výbornou školou a odrazovým mostíkom do ďalšej krasokorčuliarskej kariéry.

Umiestnenia dievčat Krasloklubu Púchov:

Hobby silver mladšie: Žofia Kubíková – 5. miesto

Nádeje dievčatá 9: Laura Kolmanová – 7. miesto

Mladšie nádeje dievčatá B: Sofia Jáňová – 8. miesto, Bela Belobradová – 9. miesto, Natália Michalíková -11. miesto

Ml. žiačky B: Adriana Michalíková – 18. miesto

Staršie žiačky: Lucia Kolmanová – 8. miesto

Staršie nádeje dievčatá B: Sofia Motolová – 1. miesto, Adela Kaňková – 8. miesto, Natália Masariková – 10. miesto, Barbora Belobradová – 16. miesto, Sára Kuťková – 19. miesto, Eliška Veličová – 20. miesto.

Foto: Krasoklub Púchov