Muži sa strelecky prebudili, Záhorákom nasúkali tucet

987
Muži MŠK Púchov sa strelecky prebudili až vo štvrtom tohtoročnom druholigovom stretnutí. Seničanom nastrieľali dvanásť gólov... Foto: Miroslav Mikáč

2. liga muži
3. kolo: MŠK Púchov – HK 91 Senica 12:3 (4:1, 4:0, 4:2), 1. Zúbek (Pšurný, Okuliar), 6. Kutsevych (Prus), 10. Furo (Brňák, Augustín), 17. Furo (Zemko), 25. Prus (Panáček, Augustín), 27. Zemko (Augustín), 28. Okuliar (Kutsevych, Haluška), 28. Švantner (Brňák,
Zúbek), 48. Zemko (Furo), 49. Prus (Panáček, Kutsevych), 52. Zúbek (Brňák, Pšurný), 60. Prus (Augustín)
Strely na bránku: 47/18, presilovky: 5/1 – 4/1, rozhodovali Lesay, Makúch, Drblík, 158 divákov

Streleckú smolu z minulotýždňového zápasu prelomili hokejisti MŠK Púchov už po ôsmich sekundách od úvodného hvizdu, kedy Zúbek otvoril skóre po spolupráci s Pšurným a Okuliarom – 1:0. Hostia síce o dve minúty kontrovali, no ešte v prvej tretine sa do
streleckej listiny zapísali Kutsevych a dvakrát Furo a domáci šli na prvú prestávku s pohodlným vedením. Aj v druhom polčase pokračovala herná prevaha Púchovčanov,
ktorú strelecky vyšperkovali Prus, Zemko, Okuliar a Švantner, ktorý zvyšoval už na 8:1. Otázkou tak zostávala len výška skóre. V záverečnej tretine priadli ďalšie góly Zemko, Zúbek a dvakrát skóroval Prus. Púchovčania si pripísali hladké víťazstvo, ktoré by malo zdvihnúť ich sebavedomie…

Zostava MŠK Púchov: Crkoň, Baštuga – Okuliar, Kvocera, Brňák, Augustín, Haluška – Zúbek, Pšurný, Švantner, Kutsevych, Panáček, Prus, Furo, Mičuda, Zemko, tréner Branislav Okuliar

Ostatné výsledky 3. kola:
Dynamax Nitra – Osmos Bratislava B 9:4, Brezno – Prievidza 3:2 sn, Partizánske – Levice 0:2, Dolný Kubín mal voľno

9. kolo:
HK mládež Michalovce – MŠK Púchov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1), 26. Putala (Michalík), 51. Chykantsev (Michalík), Slovan Bratislava – Liptovský Mikuláš 3:1, Zvolen – Martin 3:5, Banská Bystrica – Poprad 4:3 pp, Spišská Nová Ves – Košice 3:4 pp, Skalica – Žilina 2:1 pp, Nitra – Trenčín 3:2 sn

10. kolo:
HKM Michalovce – MŠK Púchov 3:2 (0:1, 1:1, 2:0), 13. Kuriš (Urban, Hajas), 21. Ladecký, Slovan Bratislava – Liptovský Mikuláš 10:3, Zvolen – Martin 0:5, Banská
Bystrica – Poprad 2:4, Spišská Nová Ves – Košice 1:4, Skalica – Žilina 4:3, Nitra – Trenčín 4:5 pp

4. kolo:
MŠK Púchov – HC Topoľčany 4:1 (0:1, 3:0, 1:0), 23. Pobežal (Ondrášik), 26. Mišák (Bednár), 28. Veteška (Pobežal), 60. Bednár, Martin – Považská Bystrica 7:1, Žilina – Prievidza 5:5, Trenčín – Levice 12:3

5. kolo:
MŠK Púchov – HC 05 Banská Bystrica 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), 27. Hajas (Škultéty), 53. Kováčik (Toman), Liptovský Mikuláš – Zvolen 1:4, Ružomberok – Martin 0:5, Žilina – Brezno 6:2, Lučenec – Považská Bystrica 7:12

6. kolo:
HK 95 Považská Bystrica – MŠK Púchov 2:8 (0:3, 0:1, 2:4), 5. Škultéty (Halušková), 8. Žondor (Toman), 26. Kohutiar (Halušková), 46. Halušková (Kohutiar, Hudík), 48. Kováčik (Lazkov, Hajas), 49. Halušková (Zajvald), 56. Halušková (Kohutiar), Zvolen – Ružomberok
9:2, Brezno – Liptovský Mikuláš 2:9, Martin – Lučenec 36:0, Banská Bystrica – Žilina 6:1

5. kolo:
MŠK Púchov – HC 05 Banská Bystrica 8:7 (4:3, 3:1, 1:3), 8. Pobežal (Brežný), 8. Urban (Vrábel), 17. Mikovič, 18. Urban (Cebo), 22. Urban (Vrábel, Vrtiel), 32. Pobežal, 36. Urban, 56. Urban (Mikovič), Liptovský Mikuláš – Zvolen 4:8, Dolný Kubín – Martin 10:1, Žilina – Brezno 9:3, Lučenec – Považská Bystrica 5:7

6. kolo:
HK 95 Považská Bystrica – MŠK Púchov 2:2 (1:0, 0:1, 1:1), 24. Novotníček (Vráblik, Cebo), 52. Vrtiel (Štrbáň, Mikovič), Zvolen – Dolný Kubín 2:4, Brezno – Liptovský Mikuláš 8:1, Martin – Lučenec 0:3, Banská Bystrica – Žilina 7:4

5. kolo:
HC 05 Banská Bystrica – MŠK Púchov 14:2 (6:0, 5:1, 3:1), Zvolen – Liptovský Mikuláš 13:6, Martin – Ružomberok 15:2, Brezno – Žilina 5:5, Považská Bystrica – Rimavská Sobota 11:2