„Povinné“ víťazstvo sa nerodilo ľahko

322
Púchovčania (v bielych dresoch) sa po viac ako mesiaci predstavili opäť svojim divákom. Poradili s Trenčianskymi Teplicami. Foto: Milan Podmaník

FUTBAL 3. LIGA MUŽI

MŠK Púchov – Tr. Teplice 2:0 (2:0)
Fanúšikovia MŠK namaškrtení nečakaným víťazstvom Púchovčanov na trávniku lídra súťaže zrejme očakávali, že domáci si v súboji s mužstvom zo spodnej časti tabuľky napravia streleckú chuť a vyprevadia ho spod Lachovca s poriadnou nádielkou. Trenčianske Teplice prešpikované srbskými legionármi však potvrdili, že snáď s výnimkou Nových Zámkov
je tretia liga mimoriadne vyrovnaná súťaž, v ktorej môže každý poraziť každého. Púchovčania nezačali do súpera bezhlavo búšiť, spoliehali sa na tradične konsolidovanú obranu a rýchly prechod do útoku. Napriek niekoľkým príležitostiam si diváci museli počkať na úvodný gól pol hodinu. V 30. minúte prekonal súperovho brankára Krčula – 1:0. Už o päť minút si strelecký účet v tretej lige otvoril Michlík, ktorý prišiel do Púchova na hosťovanie zo Žiliny – 2:0. Do prestávky už Púchovčania v pohode udržali dvojgólové
vedenie.
V druhom polčase domáci zvoľnili tempo, do útočenia sa nehrnuli a nechávali súperovi až príliš často loptu na kopačkách. Najmä v polovici druhého polčasu kopili futbalisti MŠK v strede poľa nepresné prihrávky, lopta nedokázala nájsť adresáta ani z desaťmetrovej
vzdialenosti. Najväčšie nebezpečenstvo tak hrozilo hosťujúcej obrane po rýchlych brejkoch
výborne hrajúceho Krčulu, ktorému sa však po krídelných prienikoch a zamotaní súperových obrancov nepodarilo nájsť centrovanou loptou adresáta. Najbližšie ku gólu mal štvrť hodinu pred koncom Brezničan, ktorý po Krčulovom centri mieril iba do tyče z vonkajšej strany. A keďže vzadu boli Púchovčania v podstate bezchybní, skóre sa už nezmenilo.

Rozh.: Valentová, Žiak, Hodoško, 200 divákov
Zostava MŠK Púchov: Pilný – Riško, Ozimý, Kosorín (26. Kopiš) Pilát, Sibanda (Turza), D. Pilný (78. Marman), Vanák, Michlík, Krčula (90. Hrančík), Brezničan, tréner Eduard Pagáč

Výsledky: N. Zámky – Veľké Ludince 1:3, N. Mesto – Galanta 1:0, Kalná – Malženice 0:6, Trnava B – Gabčíkovo 4:2, Zl. Moravce B – P. Bystrica 3:1, Šaľa – Nitra B 1:1, L. Rovne – Beluša 1:0

1. Nitra B 9 6 1 2 20:10 19
2. Gabčíkovo 8 5 1 2 14:10 16
3. Malženice 8 5 0 3 22:8 15
4. Beluša 7 4 2 1 13:2 14
5. Šaľa 8 4 2 2 11:7 14
6. MŠK Púchov 8 4 2 2 9:7 14
7. Galanta 9 4 2 3 16:15 14
8. Trnava B 9 4 1 4 18:16 13