Na Nové Zámky boli futbalisti MŠK Púchov prikrátki

469
Nepriechodná bola pre futbalistov MŠK Púchov v sobotňajšom stretnutí tretej ligy cesta do pokutového územia Nových Zámkov. I preto Púchovčania vyšli po dvoch výhrach bodovo naprázdno.

FUTBAL – 3. LIGA MUŽI

Dohrávka 5. kola:
MŠK Púchov – Bánovce 2:1 (0:0)
V dohrávke piateho kola privítali Púchovčania na svojom trávniku Bánovce nad Bebravou. Takmer štyri stovky divákov v prvom polčase gól nevideli. Už po šiestich minútach druhého polčasu šli do vedenia Púchovčania po góle Gajdošíka – 1:0. Domácim vydržalo vedenie iba tri minúty, v 54. minúte Bánovce vyrovnali gólom Oravca – 1:1. O ďalších desať minút však o výhre Púchovčanov rozhodol svojim druhým gólom opäť Marek Gajdošík – 2:1.

Zostava MŠK Púchov: Letko – Riška, Gajdošík, Buček (Kvaššay), Kopiš (Gáborík), Sibanda, Pilát, Vanák, Hrnko (Mynář), Zavazdan, Brezničan

6. kolo:
Púchov – N. Zámky 0:2 (0:2)
Jarmočná nálada sa pod Lachovcom nepreniesla ani na tribúny a, bohužiaľ, ani na trávnik. Púchovčania síce začali aktívne, no ich snaha o krídelnú hru narážala na konsolidovanú obranu Nových Zámkov. V piatej minúte chýbal kúsok, aby sa dostal po ľavom krídle do sľubného úniku Buček, súperov obranca špičkou kopačky poslal loptu do bezpečia. A keďže
úspech neslávila ani snaha Sibanda o prieniky do súperovej šestnástky, prišla blesková odpoveď zo strany hostí. V deviatej minúte vyprodukovali fatálnu chybu Brezničan so Zavadzanom a Dikácz v samostatnom nájazde elegantným oblúčikom prehodil Letka v domácej bránke – 0:1. V 15. minúte si domáci oddýchli po nebezpečnej strele Bodyho, ktorá len o niekoľko centimetrov minula púchovskú bránku. O tri minúty neskôr sa zaskvel po Matičovej strele domáci gólman.

Brankár Letko si následne poradil aj s priamym kopom Dikácza a nebezpečnou strelou z kopačky Tawandu. A keďže ani na tieto hrozby domáci futbalisti nezareagovali, prišiel trest v podobe druhého gólu. Po polhodine hry ho strelil Dikácz, ktorý ušiel domácim zadákom, pohral sa s vybiehajúcim Letkom a do prázdnej bránky pohodlne skóroval. Domáci toho v prvom polčase mnoho neukázali, dve propagačné strely nemohli ohroziť hosťujúcu bránku.

Po obrátke domáci predsa len trochu pridali a v 56. minúte mohol po úniku Gajdošík niečo vymyslieť, no v pokutovom území zbytočne vozil loptu, ktorú mu obranca Nových Zámkov odkopol z nohy. Najväčšiu šancu na kontaktný gól mal pol hodinu pred koncom Brezničan, jeho strela z priameho kopu však skončila na spojnici. Nové Zámky mohli svoj náskok zveľadiť desať minút pred koncom, kedy Lovska mieril do brvna. Víťazstvo hostí je zaslúžené, Púchovčania si za bezkrvný výkon bod nezaslúžili.

Góly: 9. a 30. Dikácz.
Rozhodoval Španka, ŽK: Vanák, Zavadzan – Obert, 150 divákov.
Zostava Púchova: D. Letko – Riška, Vanák, Zavadzan, Brezničan, Sibanda, Hrnko (87. Gáborík), F. Buček (36. Kvaššay), Haviar, J. Pilát (35. Kopiš), Marek Gajdošík. Tréner E. Pagáč.
Zostava Nových Zámkov: Dovičovič – Petráš, Ešek, M. Letko, Bakksics, Korman, Obert, Matič, Tawanda (87. Piskla), Dikácz (56. Lovska), Body (75. Fiala). Tréner P. Lérant.

Ostatné výsledky 6. kola: Dunajská Streda B – Galanta 1:0, Prievidza – Topoľčany 3:0, Bánovce nad Bebravou – Nitra B 2:1, stretnutia Veľké Ludince – Trnava B, Borčice – Šaľa, Nemšová – Lednické Rovne, Dubnica – Gabčíkovo a Beluša – Zlaté Moravce/Vráble B nehrali pre nespôsobilé terény

Text, foto: M. Podmaník

Milimetre chýbali v úvode stretnutia Bučekovi, aby sa dostal do sľubného úniku. Napokon sa však nepresadil a keďže ani jeho spoluhráči, Púchov prišiel o všetky body.