Najsilnejším Slovákom sa stal Igor Petrík

566

Presne po roku sa najsilnejší muži Slovenska opäť stretli v Púchove a spoločne si zmerali sily o titul „Najsilnejšieho Slováka“ pre rok 2017. Strogmani Slovenska prišli ukázať svoju silu na púchovskú pešiu zónu v nedeľu 30. apríla. Za podpory primátora mesta Rastislava Heneka sa siláci predstavili všetkým zúčastneným obyvateľom mesta, divákom a fanúšikom tohto náročného športu a silových disciplín.

Na ôsmych súťažiacich čakala doslova silová prekážková dráha. Diváci mohli vidieť silákov súperiť v dvíhaní ťažkej 130 kilogramovej oceľovej klady, v nosení kufrov, ktorých váha je 150 kilogramov, či v dvíhaní dvoch osobných automobilov. Absolútnymi vrcholmi bolo prevracanie 600 kilogramovej pneumatiky a ťahanie 7 a pol tonového ťahača. Práve v tejto poslednej disciplíne sa ukázala skutočná sila jednotlivých súťažiacich. Siláci sa ale zúčastnili aj jednej nečakanej disciplíny, ktorou bolo postavenie mája priamo na pešej zóne.

Minulý rok sa na prvom mieste v boji o titul najsilnejšieho Slováka umiestnil Igor Petrík z Levíc. Svoje prvenstvo, aj na tomto ročníku súťaže obhájil a celkovo sa zo zlatého pohára radoval už po štvrtýkrát. Na druhom mieste sa tesne za víťazom umiestnil František Piros, ktorý bol veľmi vážnou konkurenciou. Bronzové miesto si domov odniesol Ivan Hryhorovský.

Text: Barbora Krchňavá, foto: Slavomír Flimmel