Návšteva zo zahraničia na ZŠ Mládežníckej

225

Jedného dňa na začiatku minulého týždňa k nám na hodinu zavítali dve „dievčatá“, ktoré k nám prišli až z Indonézie a Južnej Kórey. Najskôr sme nevedeli, čo sa bude diať, ale potom sa nám predstavili a povedali nám pár vecí, ktoré by sme o nich mali vedieť. Okamžite sme si ich obľúbili a každý deň, keď sme vedeli, že k nám zase prídu, sme im pripravili na tabuľu niekoľko slovenských slov, ktoré sme ich učili vysloviť a prekladali ich do angličtiny.

Počas tohto týždňa si pre nás na každý deň pripravili zaujímavé prezentácie o ich krajinách, zvykoch a rôznych tradíciách, z ktorých sa niektoré zhodovali s tými našimi, napríklad, že pred vstupom do domu sa vyzujeme z topánok, ale aj rozdielne, napríklad to, že v Indonézii musíte veci podávať iba pravou rukou.

Za obdobie, ktoré tu strávili, sme sa naučili veľa nových a zaujímavých vecí, spoznali sme rozdiely medzi našou a ich kultúrou. Boli sme nesmierne vďační, že sme dostali možnosť naučiť sa niečo nové, spoznať nových ľudí a pochopiť, že i keď sa možno líšime od ostatných, sme z rôznych krajín, rozprávame inou rečou, stále sme si všetci rovní. Ďakujeme Michelle a Nadii za úžasný zážitok.

Katarína Mišíková, žiačka 7.a