Nemecký reťazec otvoril po šiestich mesiacoch novú predajňu

3982

V pondelok 23. januára bola otvorená nová predajňa LIDL. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil obchodný riaditeľ LIDL Slovenská republika Filip Dvořák, ktorý spolu s púchovským primátorom Rastislavom Henekom prestrihli pásku.

Búracie práce sa začali 19. augusta, výstavba sa začala 5. septembra a trvala teda približne 5 mesiacov. Výsledkom je najmodernejšia predajňa nemeckého potravinového reťazca s predajnou plochou 1425 štvorcových metrov. Na parkovisku sa nachádza 104 parkovacích miest,
z toho päť vyhradených pre telesne postihnutých a dve pre rodičmi s deťmi. Predajňa je vybavená okrem štandardne používanými LED technológiami pri osvetlení aj tými pokročilým, ako napr. spätné získavanie tepla z chladiarenských a mraziarenských zariadení. Veľkým plusom je zákaznícke WC, ktoré je spolu s prebaľovacím pultom pre najmenších umiestnené v zadnej časti predajnej plochy – pri chladiacich vitrínach.
Súčasťou slávnostného zahájenia predaja bola tiež finančná podpora púchovských školákov. Školské a mimoškolské aktivity žiakov Základnej školy na Gorazdovej ulici, ktorá sa nachádza najbližšie k novootvorenej predajni, reťazec podporí 50 centami z každého nákupu nad 10 eur v prvý deň predaja.
-sf-

Lidl_Púchov_otvorenie_web Lidl_Púchov_otvorenie2_web LIDL_Puchov_buranie_web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Búracie práce starej predajne v blízkosti kruhového  objazdu pri Makyte začali uprostred leta 2016.