Skvelý vstup kadetov na nadstavbovej play out

182

2. liga muži
Záverečnom kole základnej časti cestovali muži ŠHK Púchov do Partizánskeho, kde po vyrovnanej prvej tretine pustili súpera v druhom dejstve do trháku a nenadviazali na minulotýždňovú výhru. V tabuľke im tak patrí stále posledná priečka.

18. kolo:
HK Iskra Partizánske – ŠHK Púchov 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Góly ŠHK: 2. Zemko (Teska), 37. Flašík (Zemko), 46. Faktor
Strely na bránku: 58:28, Vylúčenia: 5:12, Presilovky: 4:0, Oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Žák – Hrkotáč, Mráz, 217 divákov

Domáci začali stretnutie náporom, do vedenia však šli už v druhej minúte Púchovčania, keď domáceho gólmana prekonal Zemko po Teskovej prihrávke. Partizánčania mali aj po góle viac z hry, Púchovčanov v prvej tretine prestrieľali 19:10 a z presilovky v piatej
minúte vyrovnal Káčer. V druhej tretine sa domáci ujali vedenia v 29. minúte druhým gólom Káčera. Hostia doplatili na časté vylúčenia, ktoré domáci trestali gólmi. V 34. minúte zvýšil po ďalšej presilovke na 3:1 Mihálik. Púchovčania síce kontrovali v 37. minúte gólom Flašíka, no necelé dve minúty pred koncom druhého dejstva opäť v oslabení inkasovali
z hokejky Káčera. V záverečnej tretine zvýšil už po dvoch minútach Káčer na 5:2. O tri minúty síce Faktor znížil, no posledné slovo patrilo opäť v početnej prevahe domácim a Káčer svojim piatym gólom pochoval nádeje hokejistov ŠHK.

Zostava ŠHK Púchov: Kučík – Dobiaš, Lukáč, Teska, Žiačik – Faktor, Flašík, Furo, Kuchta, Matušú, Plavecký, Viedenský, Zemko