Noví prednostovia na pracovnom stretnutí v Púchove

591

Prednostovia okresných úradov z Trenčianskeho kraja sa v utorok 13.10.2020 zúčastnili pracovnej porady na pôde okresného úradu v Púchove.

Stretnutie smerovalo k aktuálnej téme COVID-19 a opatreniam, ktoré začnú platiť. Vždy je efektívnejšie dodržiavať a rešpektovať opatrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ako následne riešiť rastúci problém. Pri nefunkčnosti úradu budú následne trpieť všetci občania. Pracovnej porady sa zúčastnil prednosta okresného úradu Považská Bystrica Ing. Andrej Torda, prednosta okresného úradu Myjava Ing. Stanislav Tomič, prednosta okresného úradu Nové Mesto nad Váhom Ing. František Sádecký a prednosta okresného úradu Púchov Ing. Marián Herdel. Následne sa prednostovia presunuli na návštevu radnice a primátorky mesta Púchov JUDr. Kataríny Henekovej, ktoré zorganizoval viceprimátor mesta Ing. Lukáš Ranik.

„Na každom okresnom úrade stále existuje viacero neriešených problémov. Riešenie si nastavuje ale jednotlivý prednosta. Aktuálne najpálčivejším problémom v Púchove je kataster. Problém sa rýchlo pomenoval, následne sa definovalo riešenie a začalo sa konať ako priorita číslo 1. V súčasnosti sa už vybavujú vklady po lehote, ktoré sa dlhodobo neriešili a hrozivé číslo týchto vkladov je zastabilizované. Riešili sme taktiež reformu verejnej správy a stav jednotlivých budov okresných úradov. Na záver sa všetci prednostovia zhodli, že takéto stretnutie má svoj význam. V budúcnosti, pokiaľ epidemiologická situácia dovolí, sa stretnutie zopakuje,“ hovorí prednosta okresného úradu v Púchove Ing. Marián Herdel.

„Som veľmi rád, že si noví páni prednostovia našli čas aj na návštevu našej radnice. Nielenže sme „susedia“ s okresným úradom, ale prednostovia sú predĺženou rukou vlády Slovenskej republiky a je dôležité pravidelne komunikovať a spolupracovať. Čaká nás množstvo práce a ja som presvedčený, že vo veľa veciach nám vie pán prednosta pomôcť. Samozrejme sme sa informovali od kolegov aj ohľadom aktuálnej situácie s koronavírusom a prijatými opatreniami. Na druhej strane prednostovia ocenili prácu mesta pri prvej vlne pandémie koronavírusu a množstvo benefitov, ktoré sme poskytovali našim seniorom počas jari“, povedal viceprimátor mesta Púchov Ing. Lukáš Ranik.

Zdroj: Okresný úrad Púchov, foto: Slavomír Flimmel