Polícia informuje

167

Nevládal chodit…

Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia na Námestí slobody, kde pri kostole neznámy opitý muž vulgárne vykrikoval a váľal sa po zemi. Hliadka na mieste našla muža z Púchova, ktorý nebol schopný samostatnej chôdze. Mestskí policajti ho previezli do miesta bydliska, kde si ho prevzal otec. Priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Púchov je v riešení.

Dobrí ľudia ešte žijú

Na oddelenie mestskej polície zatelefonovala žena, ktorá podľa vlastných slov počas vyberania finančnej hotovosti našla v bankomate nevyzdvihnutú sumu vo výške 100 eur. Hliadka ženu zobrala služobným vozidlom na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove, kde peniaze protokolárne odovzdala. Vzápätí sa na oddelení mestskej polície pýtal telefonicky muž z Mojtína, či náhodou niekto neodovzdal uvedenú finančnú hotovosť. Nakoľko menovaný hliadke MsP uviedol, že telefonuje z Mojtína, tak mu bolo vysvetlené, že keď sa vráti späť do Púchova, hotovosť si môže prevziať na OO PZ Púchov, po nahliadnutí do internet bankingu, kde má uvedený výber zaznamenaný.

Poškodenú značku zaplatí

Na dispečing mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že na Okružnej ulici došlo k poškodeniu dopravnej značky. Naraziť do nej mal vodiť motorovým vozidlom. Vodič nechal oznamovateľovi svoje telefónne číslo. Mestskí policajti zistili, že dopravná značka nie je majetkom mesta, ale súkromnej spoločnosti. Konateľ spoločnosti sa s vodičom telefonicky dohodol na náhrade škody.

Bránili vo výhľade…

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Dvoroch, kde podľa oznámenia mali parkovať dve motorové vozidlá pri vjazde do podzemných garáži a bránia vo výhľade. Mestskí policajti na mieste zistili priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Vinníkov na mieste potrestali blokovou pokutou vo výške 10 eur.

Cesty Trenčianskeho samosprávneho kraja si tento rok vyžiadali už 25 ľudských životov

V 40. kalendárnom týždni zomreli sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 19 dopravných nehôd. Vyžiadali si dva ľudské životy, ani jednu obeť nemali dopravné nehody na cestách Púchovského okresu.

Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 824 dopravných nehôd, čo je o 187 menej, ako v rovnakom období minulého roku. I keď počet dopravných nehôd sa medziročne znížil, počet obetí paradoxne stúpol. Na krajských cestách prišlo tento rok o život už 25 ľudí, čo je o päť viac, ako v rovnakom období roku 2019. Ťažké zranenia utrpelo pri dopravných nehodách v Trenčianskom kraji tento rok 51 osôb, čo je o sedem menej, ako v rovnakom období minulého roku.

Na slovenských cestách sa tento rok stalo 9108 dopravných nehôd, ich počet medziročne klesol o 1200. Zomrelo pri nich 193 ľudí, čo je o 19 viac, ako v rovnakom období minulého roku. Najviac obetí má Žilinský samosprávny kraj, kde tento rok pri dopravných nehodách zomrelo 39 ľudí. Najmenej obetí – 15, majú cesty Prešovského samosprávneho kraja.

Cyklista v Púchove nafúkal 1,67 promile

V pondelok 5. októbra vo večerných hodinách zastavila a kontrolovala hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove 57-ročného cyklistu, ktorého podrobili dychovej skúške. Výsledok bol 1,67 promile alkoholu v dychu. Cyklista mal príslušníkov polícia informovať, že asi pred hodinou si vypil víno.

Policajti cyklistovi ďalšiu jazdu zakázali a spracovali správu o výsledku objasňovania priestupku na úseku cestnej dopravy a následne bude vyriešený správnym orgánom, pričom mu hrozí pokuta až do výšky 800 eur.

Cyklisti sú zraniteľnejší účastníci cestnej premávky a preto ich polícia vyzýva, aby svojím nezodpovedným prístupom nesťažovali situáciu ostatným účastníkom. Zároveň odporúča, aby v podobných prípadoch ako tento, cyklisti svoj bicykel radšej tlačili a súčasne na svoj pohyb už ako chodci v cestnej premávke použili prednostne chodník.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín, Prezídium PZ SR