Okres Púchov opäť patrí medzi najlepšie okresy na Slovensku

742

Okres Púchov má aktuálne za posledný týždeň len 19 pozitívnych prípadov COVID 19 na 10.000 obyvateľov, čo ho umiestňuje medzi najlepšie (žlté) okresy na Slovensku. Najhoršími (čiernymi) okresmi sú: Trnava, Piešťany, Hlohovec, Galanta, Šaľa, Nitra, Zlaté Moravce, Považská Bystrica a Košice-okolie.

Farba okresu je v rovnakej škále výskytu nových pozitívnych prípadov z PCR testov za posledných 7 dní prepočítaných na 10-tisíc obyvateľov:

– žltá farba – nízka od 5 do 24 prípadov,
– červená farba – stredná od 25 až 49 prípadov,
– čierna farba – vysoká viac ako 50 prípadov.

Údaje o situácii v jednotlivých okresoch Slovenska pravidelne zverejňuje webová stránka Dáta bez pátosu, ktorá je občianskou platformou združujúca odborníkov na dátovú analytiku a aplikovanú matematiku. Jej cieľom je prinášať všetkým ľuďom spoľahlivé a zrozumiteľné informácie a ilustrovať ich na jednoduchých príkladoch zo života, ktoré vie pochopiť naozaj každý.

Podľa webu Dáta bez pátosu sa Slovensku sa v PCR-testovaní nevieme dostať na októbrové úrovne 100-tisíc testov za týždeň. V pozitivite na COVID 19 sme klesli, a to je prvá dobrá správa. Prírastok pozitívnych vykazuje mierny náznak poklesu (posledné 2 dni potrebujeme potvrdiť do nedele), a to je druhá dobrá správa. Počty hospitalizovaných sú už cez 3.300, pľúcnu ventiláciu potrebuje 250 pacientov, tiež skôr oscilujeme a prudko nerastieme. Na posledných 1.000 úmrtí s a na COVID 19 sme potrebovali 13 dní a tento parameter sa bude zhoršovať.

Okres Púchov sa v druhej polovici decembra dostal v počte pozitívnych prípadov nad celoslovenský priemer. Od 5.1.2021 sa situácia podstatne zlepšila a posledný týždeň náš okres dosahuje výsledky podstatne lepšie, než je celoslovenský priemer:

Zdroj: databezpatosu.sk