Plavci na preteku O pohár primátorky Topoľčian

539

Púchovskí plavci sa zúčastnili pretekov Topoľčanoch, kde na 25 metrovom bazéne bojovali v konkurencií 360 pretekárov z 24 slovenských klubov.

Zverenci trénerov Petra Bílika a Danky Strelčíkovej v zložení Adela Cengelová, Karin Šmigurová, Ina Jurgová, Lucia Jurgová, Kristína Matochová, Adriana Cenigová, Danka Cyprichová, Nina Hlúbiková, Pavol Beňo a Martin Matušík veľmi úspešne reprezentovali naše mesto, keď okrem toho, že si dokázali zaplávať 38 nových osobných rekordov, dokázali vybojovať aj pekné medailové stupienky. Najlepšie umiestnenie a zlatú medailu si domov odniesla vo svojej kategórii v disciplíne 400m polohový pretek Ninka Hlúbiková. Najúspešnejšími zberačkami pódiových umiestnení sa vo svojich kategóriách stali Karin Šmigurová so ziskom jedného druhého miesta v disciplíne 100m prsia a dvoch tretích miest v disciplínach 50m a 200m prsia. Lucka Jurgová bola vo svojej vekovej kategórií ešte úspešnejšia, keď obsadila dve druhé miesta v disciplínach 50 znak a 100m prsia a jedno tretie miesto na 50m prsia. Úspešným medailistom bol aj Martin Matušík, ktorý bol bronzový na 400m voľný spôsob.

Tento pretek bol z pohľadu trénera Petra Bílika úspešný aj ako kontrola formy a prípravy jednotlivých pretekárov, keďže už prebieha nominácia na Majstrovstvá Slovenska v plávaní. V súčasnosti stále prebieha tréningový proces zameraný na vrcholné majstrovské súťaže, ktoré zároveň slúžia aj ako nominačné preteky na majstrovstvá Slovenska. Pretekárom prajeme neustále zlepšovanie osobných rekordov a čo najlepšiu reprezentáciu seba, domáceho klubu, ako aj mesta Púchov, ktorému ďakujeme za podporu. Zároveň ďakujeme aj všetkým rodičom a podporovateľom plaveckého klubu.