Plavci Púchova úspešní na medzinárodnom ORCA CHILDREN´S CUPe v Bratislave

554

V dňoch 07. – 09.02.2020 sa plavci Plaveckého klubu Matador Púchov zúčastnili medzinárodného žiackeho plaveckého mítingu v Bratislave, ktorý sa konal na 50 m bazéne Pasienky. Konkurencia bola mimoriadna, dokopy tu štartovalo 408 plavcov z 30-tich klubov zo štyroch krajín v žiackych kategóriách.

Výprava z Púchova pod vedením Mgr. Petra Bílika absolvovala počas víkendu dovedna 46 štartov a vyplávala si tri medailové umiestnenia. Na stupne víťazov sa postavila v kategórii 13-ročných dievčat Simonka Ciesarová, ktorá zvíťazila v disciplíne 50 prsia výborným časom 37,58s a na 100m prsia a 200 m prsia skončila na druhom mieste. Výborne jej sekundovali aj ostatní plavci Púchova, ktorí si každým štartom posúvali svoje tohtoročné maximá. Reprezentovali nás Matej Kucej (10 rokov), Adelka Cengelová (13 rokov), Danka Cyprichová (13 rokov), Lucka Jurgová (11 rokov). Vzhľadom na to, že to bol prvý pretek v začínajúcej sezóne sa zdá, že príprava ide správnym smerom a púchovské plávanie bude vzorne reprezentovať mesto Púchov aj na ďalších vrcholných podujatiach.