Počas jarnej brigády vyzbierali päťdesiat kubíkov odpadkov

44

Mesto Púchov spoločne s obcou Nimnica usporiadalo počas uplynulej soboty tradičnú jarnú brigádu, počas ktorej zberači odľahčili od odpadkov územie popri rieke Váh. Aj keď počasie nebolo príliš vľúdne, v sobotu ráno o ôsmej ukazoval teplomer len okolo štyroch stupňov, do toho mrholenie a studený vietor, parkovisko pred Športcentrom sa predsa len začalo zapĺňať brigádnikmi. Každý si „nafasoval“ vrece a bez zdržovania sa išlo do terénu.

Čo sa dalo, hádzalo sa do vreca, ako plechovky od nápojov, umelé fľaše či sklenené od alkoholu, kusy roztrhaného oblečenia. Väčší odpad v podobe starých pneumatík, hrncov, lavórov, rozbitých televízorov, rôznych hadíc, kovových líšť a tyčí nechávali brigádnici popri vychodenej ceste alebo hore na kýpe, kde ich spolu s plnými vrecami postupne do auta zberali pracovníci Podniku technických služieb mesta Púchov a takisto Správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja. Brigádnici z púchovskej i nimnickej strany sa po približne troch hodinách stretli v polovici trasy na kýpe pri starom salaši, kde sa ohriali pripraveným čajom, kávou, gulášom, pečenými kurencami a koláčmi. Spoločné chvíle spríjemnila ľudová hudba Gýmeš a trombitáši Štefánikovci. Prítomným (ktorých bolo podľa odhadu okolo 140) poďakovali za to, že prišli a priložili ruku k dielu primátorka Púchova Katarína Heneková a starosta Nimnice Ladislav Ďureček, ktorí takisto aktívne brigádovali.

Do akcie, ktorú obe samosprávy usporiadali pri príležitosti Dňa Zeme (22. 4.) a počas ktorej sa podarilo vyzbierať 50 kubíkov odpadkov, sa zapojili občania Púchova, Nimnice, rybári, turisti, seniori a takisto dobrovoľní hasiči a sponzori. Všetkým patrí vďaka.

-msú-tm-, foto: PTSM