Polícia informuje

280

Policajti odhalili drogového dílera

Polícia v Považskej Bystrici pár mesiacov robila všetko preto, aby odstránila zo svojich ulíc drogového dílera, ktorý sa živil predajom drog závislým osobám. Na základe vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že páchateľ si od presne nezisteného obdobia v roku 2015 zadovažoval psychotropnú látku metamfetamín (pervitín), ktorú následne neoprávnene prechovával pri sebe. Túto drogu si mal zabezpečovať pre vlastnú potrebu, ako aj za účelom ďalšej distribúcie konzumentom drog v okolí Púchova a Považskej Bystrice. Policajti z Odboru kriminálnej polície z Považskej Bystrice muža zadržali a na základe príkazu sudcu vykonali v okrese Púchov domovú prehliadku za účelom získania ďalších dôkazov o jeho trestnej činnosti. Okrem zatavenej injekčnej striekačky s obsahom svetlohnedej kryštalickej látky, bola nájdená aj zelená sušená rastlina. Na základe predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, by zo zaisteného množstva drogy bolo možné pripraviť minimálne 18 bežných jednotlivých dávok drogy, ktorá je spôsobilá po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa. Na základe toho, že vykonaným vyšetrovaním bolo dostatočne preukázané, že páchateľ niekoľko rokov drogy aj predával viacerým osobám, bolo vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne vznesené obvinenie 41 ročnému mužovi pre obzvlášť závažný zločin Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Vzhľadom k tomu, že existuje dôvodná obava, že by obvinený mohol pokračovať v trestnej činnosti alebo sa pokúsiť ovplyvňovať svedkov, bol daný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné trestné stíhanie. Do rozhodnutia súdu o väzbe bol obvinený umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Opitý muž vylomil dvere na spálni a zmlátil exmanželku, skončil v cele

Púchovskí policajti boli privolaní k prípadu, ku ktorému došlo v jednom z rodinných domov v okrese Púchov, kedy agresívny bývalý manžel s 1,60 promile vyvalil dvere na spálni, kde spala jeho bývalá manželka a napadol ju. Počas bitky sa jej vyhrážal zabitím. Ženu mal napadnúť v neskorých nočných hodinách jej 46-ročný bývalý manžel. K napadnutiu malo dôjsť tak, že jeho už bývalá manželka spala zamknutá v spálni a útočník pod vplyvom alkoholu mal vyraziť dvere, vojsť do spálne a napadnúť ju. Aj napriek tomu, že sa napadnutá žena kryla a snažila sa pred päsťami svojho bývalého manžela skryť pod paplónom utrpela zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie. Po útoku utrpela povrchové poranenia hlavy, mala roztrhnutú peru, poranenie lícnych
a podočnicových kostí a zlomený zub. Počas toho ako ju bil, sa jej mal neustále vyhrážať zabitím. Žena mala vážnu obavu o svoj život a zdravie a bála sa, vzhľadom k jeho agresívnemu správaniu, že svoje vyhrážky naplní. Ich dcéra našťastie privolala policajtov z Púchova a tí okamžite konali. Agresívneho muža obmedzili na osobnej slobode a skončil v policajnej cele. Muž nafúkal 0,77 mg/l, čo predstavuje 1,60 promile. Poverený príslušník Obvodného oddelenia z Púchova muža obvinil z prečinu nebezpečné vyhrážanie. Vzhľadom
k tomu, že existuje dôvodná obava, že by obvinený mohol v protiprávnom konaní pokračovať, bol podaný aj podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. O tom, či bude obvinený za svoje konanie stíhaný väzobne alebo na slobode rozhodne súd. Za tento trestný čin mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Privolať políciu nie je žiadna hanba. Apelujeme na obete akéhokoľvek násilia, aby kontaktovali políciu. Násilie v akejkoľvek jeho podobe je neprijateľné. Taktiež apelujeme aj na najbližšie okolie – susedov, príbuzných, či známych, aby neboli ľahostajní a v prípade, že sú svedkami násilia, nás kontaktovali.

Počet dopravných nehôd v Púchovskom okrese medziročne mierne klesol

Od začiatku roka do konca septembra sa stalo na cestách Púchovského okresu 54 dopravných nehôd. Je to o deväť menej, ako v rovnakom období minulého roku. O život pri nich prišiel jeden človek. V rovnakom období minulého roku zahynuli na cestách Púchovského okresu dvaja ľudia. Ťažké zranenia utrpelo 13 osôb, čo je o sedem viac, ako v rovnakom období roku 2021. Ľahko sa zranilo 22 osôb (medziročný nárast o sedem). Desať nehôd spôsobili od začiatku roka na cestách okresu Púchov osoby pod vplyvom alkoholu. Je to viac ako 18 percent zo všetkých nehôd. V rovnakom období minulého roku bol počet dopravných nehôd spôsobených osobami pod vplyvom alkoholu rovnaký. Od 1. januára do konca septembra došlo na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja k 797 dopravným nehodám, čo je o 35 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Z toho s následkom na živote alebo zdraví bolo 332 dopravných nehôd (+23). Pri dopravných nehodách bolo 20 osôb usmrtených (+4), 60 osôb bolo ťažko zranených (+10) a 349 osôb ľahko zranených (+45). Najviac dopravných nehôd v Trenčianskom samosprávnom kraji sa tento rok stalo v okrese Prievidza (249), najmenej v okrese Bánovce nad Bebravou (37). V 108 prípadoch boli vinníkmi dopravných nehôd v Trenčianskom kraji osoby pod vplyvom alkoholu. Najviac ich bolo v okrese Prievidza (32), najmenej v okrese Myjava (štyria). Z hľadiska skladby usmrtených osôb pri dopravných nehodách došlo k usmrteniu 10 vodičov osobného motorového vozidla, 1 vodiča nákladného motorového vozidla, 3 vodičov motocykla, 2 spolujazdcov v osobnom motorovom vozidle, 3 chodcov a 1 vodiča elektrickej kolobežky. Príčiny dopravných nehôd za obdobie od 1. 1. 2022 do 30. 9. 2022: – porušenie povinnosti vodiča sa podieľalo na 353 dopravných nehodách (-40). Pri uvedených dopravných nehodách bolo 7 osôb usmrtených, 27 osôb bolo ťažko zranených a 93 osôb bolo ľahko zranených, – nedovolená rýchlosť jazdy sa podieľala na 113 dopravných nehodách (-22). Pri uvedených dopravných nehodách bolo 6 osôb usmrtených, 4 osoby boli ťažko zranené a 57 osôb bolo ľahko zranených, – nesprávna jazda cez križovatku sa podieľala na 63 dopravných nehodách (+18). Pri uvedených dopravných nehodách nebola žiadna osoba usmrtená, 5 osôb bolo ťažko zranených a 71 osôb bolo ľahko zranených, – nesprávne otáčanie a cúvanie sa podieľalo na 63 dopravných nehodách (-1). Pri uvedených dopravných nehodách nebola žiadna osoba usmrtená, 2 osoby boli ťažko zranené a 3 osoby ľahko zranené, – nesprávny spôsob jazdy sa podieľal na 46 dopravných nehodách (+8). Pri uvedených dopravných nehodách bolo 6 osôb usmrtených, 5 osôb bolo ťažko zranených a 33 osôb bolo ľahko zranených, -nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami sa podieľalo na 31 dopravných nehodách (+1). Pri uvedených dopravných nehodách nebola žiadna osoba usmrtená, 2 osoby boli ťažko zranené a 23 osôb bolo ľahko zranených.

KR PZ Trenčín