Púchovčania v osemfinále Slovenského pohára

166

FK Brezno – MŠK Púchov 1:3 (0:2)

Góly: 75. Pieshykov – 9. Kaufman, 38. Pavlovič, 73. Biricz
Vo štvrtom kole Slovenského pohára nastúpili favorizovaní Púchovčania na Horehroní a už od úvodného hvizdu naznačovali, že prekvapenie pripustiť nemienia. Už v 9.minúte otvoril skóre Kaufman a ešte do prestávky zvýšil Pavlovič na upokojujúcich 0:2.
V 73.minúte pridal Biricz tretí gól Púchovčanov a v podstate bolo rozhodnuté o postupe Púchovčanov. Nič na tom nezmenil ani gól Pieshykova z pokutového kopu štvrť hodinu pred koncom. Tréner Cifranič dal v Brezne príležitosť aj niektorým hráčom z lavičky.
V osemfinále sa Púchovčania predstavia novembra v Šamoríne.
Zostava MŠK Púchov: Pilný – Kaufman, Pavlovič, Slovák, Mazanovský, Kopičár, Michlík, Loduha, Kapusniak, Pucheľ, Holiš, striedali Moško, Holáň, Biricz, Valík a Šeroň.

Osem futbalistov MŠK Púchov v poli v Petržalke vyrovnať nedokázalo

15. kolo: Petržalka – MŠK Púchov 1:0 (1:0)

Gól: 42. Sliacky
ŽK: Spáčil, Kuník – Birict, Lacko, Holiš, Martinček, ČK: Biricz, Lacko (obaja po druhej ŽK), rozhodcovia: Valent – Poláček, Juhos, 400 divákov

Púchovčania boli na trávniku mužstva zo spodnej časti tabuľky papieroví favoriti, no posledné výsledky Petržalky boli zdvihnutým varovným prstom. Púchovčania začali aktívne a už v deviatej minúte mohli ísť do vedenia. Kopičárova strela však opečiatkovala iba ľavú tyč domácej bránky. Domácemu brankárovi následne pomohol dostať odrazenú loptu do bezpečia skúsený matador Oršula. V 18. minúte domáci Riznič zblízka napálil loptu len do púchovského obrancu. Gól by však neplatil, lopta už predtým bola za bránkovou čiarou. Dve minúty predtým videl žltú kartu Biricz, čo sa ukázalo ako podstatné v 25. minúte. Po súboji v pokutovom území Petržalky Biricz spadol, čo hlavný rozhodca posúdil ako simulovanie a Biricz po druhej žltej videl aj červenú kartu a putoval predčasne pod sprchy. Necelé štyri minúty pred koncom prvého polčasu sa domáci futbalisti i diváci tešili z vedúceho gólu. Sliacky protiahol loptu samostatne po pravej strane, prenikol do pokutového územia a po mokrom umelom trávniku prekonal Strelčíka – 1:0.
V druhom polčase sa aj oslabení Púchovčania pokúšali o vyrovnanie, tréner Cifranič prestriedal dvoch hráčov. Namiesto tlaku však prišla ďalšia červená karta. Lacko po prvej žltej karte videl desať minút pred koncom stretnutia aj on. Osem hráčov Púchova v poli už nedokázalo svojho súpera dostať pod tlak. Naopak, domáci Pittner mohol ísť päť minút pred koncom sám na bránku, ale napokon sa mu to nepodarilo. Dve minúty pred koncom stretnutia opečiatkoval ešte domáci Štefanec pravú žrď Strelčíkovej bránky, no skóre sa už nemenilo. Púchovčania tak prehrali ďalší zápas a v tabuľke začínajú klesať.

Zostava FC Petržalka: Schvchuk – Oršula, Privrel, Stašík, Kuník, Lásik, Riznič, Piroska, Sliacky, Brigant, Spáčil, striedali Bobrovský, Štefanec, Pittner, Harba, tréner: Alexander Zachariáš
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Moško, Slovák, Lacko, Kopičár, Biricz, Loduha, Kapusniak, Martinček, Letenay, striedali Holáň, Holiš, Michlík, Pucheľ, tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 15. kola: Košice – Rača Bratislava 2:1, Komárno – Považská Bystrica 2:2, Humenné – Myjava 1:2, Žiar nad Hronom – Prešov 0:1, Šamorín – Slovan Bratislava B 2:4, Žilina B – Dubnica nad Váhom 3:1, Dolný Kubín – Trebišov 2:1

Program 16. kola: MŠK Žilina B – MŠK Púchov (5. 11. o 10.30), Prešov – Komárno, Humenné – Rača Bratislava, Žiar nad Hronom – Dolný Kubín, Trebišov – Dubnica nad Váhom, Petržalka – Slovan Bratislava B, Košice – Považská Bystrica, Šamorín – Myjava.
pok, foto: Facebook FK Brezno