Polícia informuje

4476

Hliadka pomohla mužovi do postele
Hliadku púchovskej mestskej polície požiadali o pomoc zo Záchranárskeho centra. Pomoc potreboval zdravotne postihnutý muž z Námestia slobody, ktorý je po mozgovej porážke. Muž s väčšou hmotnosťou spadol z postele a manželka ho nedokázala postaviť na vlastné nohy. Hliadka mestskej polície zistila, že muž leží vedľa postele na zemi a javí známky dezorientácie. Následne sa hliadke podarilo muža zdvihnúť a umiestniť ho na lôžko.

Tri ôsmačky „suplovali“ dopravákov
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe informácie pracovníka pri kamerovom systéme, že na Štefánikovej ulici pred OD Plecháč niesli tri dievčatá dopravnú značku. Hliadka na mieste našla tri ôsmačky, ktoré mestských policajtov informovali, že dopravnú značku upozorňujúcu na spomaľovací prah nesú bližšie k vozovke, aby ju bolo vidieť. Mestskí policajti ich vyzvali, aby značku vrátili na pôvodné miesto, čo školáčky urobili.

Gruzínec „zadymoval“ Púchov
Mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Royovej ulici v Púchove dve neznáme osoby spaľujú odpad. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto zistila, že neznáme osoba má v záhradnom grile založený oheň a obťažuje okolie dymom. Priestupku sa dopustil muž z Gruzínska s prechodným pobytom v Púchove. Hliadka ho poučila, že sa svojim konaním dopustil priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Priestupok vyriešili napomenutím.

Hliadka pomohla opilcovi
Na žiadosť Odvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zasahovala hliadka mestskej polície na Nimnickej ceste, kde sa mal po zemi váľať starší opitý muž. Mestských policajtov po príchode na miesto nasmeroval k mužovi manželský pár, ktorý predtým pomohol mužovi vstať na nohy. Mestskí policajti následne uvideli potácajúceho sa a padajúceho muža, ako ide smerom k cintorínu. Hliadka mu pomohla vstať a odprevadila ho do miesta bydliska. Muž mal poranenie na ruke, ošetrenie však odmietol. Priestupok vyriešili mestskí policajti napomenutím.

Nepodarený bonz…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sú v jednej z púchovských kaviarní aj po konci otváracích hodín ľudia a stále rušia nočný pokoj. Hliadka mestskej polície našla v kaviarni čašníčku a jej manžela, ktorý ju čakal, aby následne šli domov. V prevádzke nebola pustená žiadna hudba. Mestskí policajti zistili totožnosť čašníčky, nie však protiprávne konanie.

„Párty“ pred supermarketom
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia pred jedným z púchovských supermarketov, kde mala skupina opitých bezdomovcov robiť neporiadok, strach z nich mali okoloidúci ľudia. Hliadka na mieste našla štyri osoby, ktoré boli hlučné
a popíjali pivo. Policajti priestupok vyriešili napomenutím.

Po nehode pri Ihrišti zostalo auto na streche
Dňa 12. novembra krátko pred pol jednou hodinou popoludní bola ohlásená dopravná nehoda jedného osobného motorového vozidla, ktorá sa stala pred obcou Ihrište, v okrese Púchov. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s jedným kusom techniky. Po príchode na ohlásené miesto bolo zistené, že havarovaný automobil zostal po náraze do stĺpa prevrátený na strechu, pričom blokoval oba jazdné pruhy. Pri dopravnej nehode sa zranila jedna osoba, ktorá sa nachádzala mimo postihnutého vozidla.
Zasahujúci hasiči poskytli zranenej vodičke predlekársku pomoc a ošetrenie, po čom zranenú osobu prenesli do sanitného vozidla. Následne pomocou absorpčnej látky zachytili a z vozovky odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny. Po zdokumentovaní dopravnej nehody políciou hasiči prevrátili havarovaný automobil späť na kolesá. Následne vykonali požiarno-bezpečnostné opatrenia a vozidlo odtlačili na krajnicu, po čom bola cesta v danom úseku opäť sprejazdnená v plnom rozsahu.

Vodič v Lednici zdemoloval bránu, plot i smetné nádoby, ukryl sa s autom v silážnej jame
Považskobystrickí policajti boli v ranných hodinách privolaní k dopravnej nehode, pri ktorej vodič narazil do brány rodinného domu a nakoniec sa odmietol podrobiť dychovej skúške. Podľa doterajších zistení, 39-ročný vodič jazdil na vozidle Škoda Octavia. Pri prechádzaní ľavotočivou zákrutou (z pohľadu vodiča) v obci Lednica nezvládol riadenie a narazil do betónového múriku, kovového oplotenia, kovovej brány rodinného domu a dvoch plechových smetných košov. Po náraze nezostal na mieste nehody, vycúval odtiaľ a pokračoval ďalej v jazde. Policajti v krátkom čase vodiča vypátrali pár kilometrov od miesta nehody v priľahlej silážnej jame medzi obcami Kvašov a Lednica. Vodič sediaci v poškodenom aute sa na výzvu policajta bezdôvodne odmietol podrobiť dychovej skúške, ale aj vyšetreniu spojeného s odberom krvi alebo iného biologického materiálu v zdravotníckom zariadení, aj keď toto vyšetrenie by nebolo spojené s nebezpečenstvom pre jeho zdravie.
K zraneniu vodiča po náraze do brány a smetiakov nedošlo. Na vozidle vznikla škoda asi 500 € a na oplotení, bráne a smetiakoch vznikla škoda cca 2000 €. Vodič už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo zákon ukladá až ročný trest odňatia slobody. O výške trestu rozhodne súd.

Zdroj: MsP Púchov, KR HaZZ Trenčín, KR PZ Trenčín