Polícia informuje

128

Mŕtvy diviak

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého leží na Nimnickej ceste smerom ku záhradkarskej osade vedľa potoka na tráve uhynutý diviak. Mestská polícia informovala predsedu poľovného združenia Ostrenec, ktorý skonštatoval, že zabezpečí veterinárne vyšetrenie diviaka a jeho následné odstránenie.

Nevládal chodiť…

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Štefánikovej ulici, kde pred penziónom sedel na zemi neznámy muž. Policajti našli na mieste muža, ktorý sedel opretý o budovu a nevládal chodiť. Ako informoval hliadku, bol pod vplyvom liekov, ktoré mu predpísal lekár. V záujme jeho bezpečnosti a s jeho súhlasom ho mestskí policajti previezli na adresu trvalého bydliska, kde si ho prevzala matka, s ktorou žije v spoločnej domácnosti. Lekárske ošetrenie odmietol.

Nebezpečný poklop

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého pri železničnom podjazde z Trenčianskej na Spojovú ulicu je zlomená a prepadnutá časť betónového poklopu. Hliadka po príchode na miesto poškodený poklop fotograficky zdokumentovala. Následne prípad oznámili na Podnik technických služieb mesta Púchov, kde po prezretí fotodokumentácie skonštatovali, že kanál zabezpečia.

Musel po sebe upratať

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Ulici I. Krasku, kde na schodoch bytovky spal neznámy muž, ktorý priestory znečistil zvratkami a výkalmi. Mestskí policajti muža zobudili, muž znečistené priestory vyčistil a následne priestor bytovky opustil. Priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta vyriešila hliadka napomenutím.

Nepredávali, dávali

Púchovskí mestskí policajti zasahovali na Štefánikovej ulici, kde mal podľa telefonického oznámenia predávať neznámy muž knihy. Hliadka na mieste našla dvoch mužov, ktorí boli členmi náboženského spoločenstva a knihy rozdávali zadarmo sympatizantom spoločenstva. Mestskí policajti priestupok nezistili.

Peňaženku našiel chlapec

Na oddelenie mestskej polície priniesol maloletý chlapec dámsku peňaženku čiernej farby. Bolo v nej síce iba 75 centov, ale aj občiansky a vodičský preukaz. Na oddelení peňaženku administratívne prijali a pokúsili sa nájsť jej majiteľku. Vyhľadávanie v mieste bydliska bolo síce neúspešné, ale asi hodinu po náleze peňaženky sa na Námestí slobody informovali manželia u hliadky mestskej polície, či niekto nenašiel a neodovzdal peňaženku. Manželia si následne peňaženku vyzdvihli.

Na okresných cestách sa stali iba dve nehody

Na cestách Púchovského okresu sa v 41. kalendárnom týždni stali dve dopravné nehody. Nevyžiadali si ľudský život, jedna osoba utrpela ťažké zranenie. K prvej nehode došlo ešte v utorok 8. októbra na ceste I/61 v Beluši. Vodič osobného motorového vozidla Ford Fiesta nedal prednosť po priechode pre chodcov kráčajúcej chodkyni. V dôsledku nárazu spadla chodkyňa na vozovku, utrpela ťažké zranenia. Skúška na alkohol bola u vodiča negatívna. Druhá nehoda sa stala o štyri dni neskôr rovnako v Beluši, tentokrát v miestnej časti Belušské Slatiny. Na účelovej komunikácii ku chate neznámy vodič neznámeho motorového vozidla pravdepodobne nevenoval dostatočnú pozornosť vedeniu vozidla a poškodil zaparkované osobné motorové vozidlo značky Škoda Octavia. Vodič si následne nesplnil základnú povinnosť, neohlásil dopravnú nehodu a ušiel na neznáme miesto. Na krajských cestách sa v 41. kalendárnom týždni stalo 27 dopravných nehôd. Zomrel pri nich jeden človek. Od začiatku roka sa na cestách kraja stalo 1038 dopravných nehôd. Zomrelo pri nich 22 ľudí, ťažké zranenia utrpelo 53 osôb. Na slovenských cestách sa od začiatku roka stalo 10.577 dopravných nehôd, zomrelo pri nich 178 ľudí. Najviac obetí majú tento rok cesty Košického kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo 30 ľudí. Najmenej obetí – 15, majú cesty Bratislavského kraja.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín