Polícia informuje

178

Ustlal si na chodbe pred dverami

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie podľa ktorého ležal vo vchode bytového domu na Námestí slobody neznámy muž. Hliadka našla na mieste pred vchodovými dverami muža z Púchova, ktorý bol evidentne pod vplyvom alkoholu. Muža mestskí policajti poučili, že sa dopúšťa priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta, priestupok vyriešili napomenutím. Muža hliadka odprevadila k jeho bytu, kde si ho prevzala priateľka.

Stačil dohovor…

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa v jednom z púchovských pohostinstiev pohybuje muž v podnapitom stave, ktorý obťažoval hostí i personál. Na mieste našli mestskí policajti muža, ktorý sa dožadoval naliatia alkoholu, čo čašník odmietal. Hliadka muža vyzvala, aby pohostinstvo opustil, muž poslúchol.

Desať eur za spaľovanie odpadu

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Vsetínskej ceste, kde malo v areáli súkromnej firmy dochádzať k spaľovaniu odpadu a znepríjemňovaniu bývania obyvateľov lokality. Hliadka na mieste našla pracovníčku spoločnosti, ktorá sa dopustila priestupku – spaľovaniu odpadu. Oheň na mieste zahasila, mestskí policajti priestupok vyriešili desaťeurovou pokutou.

Sťažnosť na vlastnú dcéru

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie od ženy, ktorá bola pred oddelením a chcela sa s mestskými policajtmi poradiť, ako postupovať v prípade konfliktu so svojou dcéru. Tá jej údajne nechcela vydať kľúče od bytu a benefitovú kartu. Mestskí policajti zistili meno a bydlisko dcéry. Následne ju telefonicky kontaktovali, žena bola momentálne v práci. Mestským policajtom povedala, že ak má záujem, môže si po uvedené veci prísť ku nej domov vo večerných hodinách, keď sa vráti z práce, prípadne jej kľúče a benefitnú kartu môže vhodiť na druhý deň do poštovej schránky.

Zdroj: MsP Púchov