Polícia informuje

209

Nemocnicu nepotreboval
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Moyzesovej ulici, kde pri obchodnom dome ležal na zemi bezdomovec. Po príchode na mieste našli mestskí policajti bezdomovca, ktorý už komunikoval s oznamovateľkou. Následne prišli zdravotní záchranári, lekár skonštatoval oslabenie organizmu, prevoz do nemocnice podľa neho nebol potrebný. Bezdomovcovi pomohli obyvatelia unimobunky pre ľudí bez domova, kde prespáva aj skolabovaný bezdomovec.

Poškodil tri vozidlá
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého automobil značky Audi pri parkovaní a otáčaní poškodil tri vozidlá. Policajti zistili, že oznámenie je pravdivé, následne na miesto prišli policajti z dopravného inšpektorátu, ktorí prípad prevzali.

Netrafil…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa na Moyzesovej ulici dobýja na druhom poschodí do bytu neznámy muž. Hliadka na mieste zistila, že dôchodca z rovnakej bytovky si pomýlil poschodia a snažil sa dostať do bytu o poschodie nižšie. Hliadka odprevadila muža ku vlastnému bytu.

Trenčiansky kraj má päť obetí dopravných nehôd
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 12. kalendárnom týždni stalo 18 dopravných nehôd. Zomreli pri nich dvaja ľudia, ani jedna zo smrteľných nehôd nebola v Púchovskom okrese. Od začiatku roka sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 215 dopravných nehôd, čo je o 56 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Zomrelo pri nich päť ľudí (medziročný pokles o troch). Ťažké zranenia utrpelo 11 osôb, čo je o 12 menej, ako v rovnakom období roku 2019.
Na slovenských cestách sa v tomto roku stalo 2435 dopravných nehôd (medziročný pokles o 119). Zomrelo pri nich 46 ľudí, čo je o päť viac, ako v rovnakom období minulého roku. Najviac obetí dopravných nehôd má v tomto roku Žilinský samosprávny kraj, kde zomrelo už 13 ľudí, medziročný nárast počtu obetí v Žilinskom kraji predstavuje 550 percent. Najmenej obetí má Košický samosprávny kraj, kde tento rok pri dopravných nehodách zomreli traja ľudia.

Hasičský a záchranný zbor

V týždni od 19. do 25. marca absolvovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Púchove štyri výjazdy. Zasahovali pri dopravných nehodách, likvidovali spadnutý strom a pomáhala zdravotným záchranárom. Vo štvrtok 19. marca zasahovali hasiči z Púchova pri dopravnej nehode, ktorá sa stala za Streženicami. Hasiči vozidlo zabezpečili proti vzniku požiaru a pomohli naložiť vozidlo na automobil odťahovej služby. Pri nehode sa nikto nezranil. V rovnaký deň zasahovali hasiči pri dopravnej nehode motocykla v obci Hoštiná. Pri nehode sa zranili dve osoby. Hasiči zraneným poskytli predlekársku pomoc a pomohli ich naložiť do sanitky zdravotných záchranárov. V sobotu 21. marca likvidovala jednotka HS Púchov strom spadnutý na cestu za obcou Streženice. V stredu 25. marca asistovali púchovskí hasiči zdravotným záchranárom pri transporte pacienta v Púchove.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín