Polícia informuje

239

Smutný koniec
Púchovskí mestskí policajti asistovali príslušníkom Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Púchove a posádke rýchlej zdravotnej pomoci pri otváraní bytu na Ulici M. R. Štefánika. V byte mala byť staršia osoba, ktorá nereagovala na zvonenie opatrovateľskej služby. Na miesto prišla aj hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove. Po otvorení bytu našli na podlahe v obývacie izbe staršiu osobu bez známok života.

Žobral na parkovisku
Mestských policajtov osobne upozornil obyvateľ Púchova sa páchanie priestupku. Neznámy muž mal na parkovisku pred jedným z púchovských hypermarketov obťažovať ľudí tým, že od nich vypytoval peniaze. Hliadka na mieste našla muža, ktorý sa dopúšťal priestupku. Mestskí policajti ho vyriešili napomenutím, muža z miesta vykázali.

Liezli na komín
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého po komíne pri mestskom bytovom komíne lezú dve maloleté osoby. Na miesto prišli mestskí policajti spoločne s hliadkou Obvodného oddelenia policajného zboru v Púchove. Našli tam dve maloleté deti, ktoré vzápätí z miesta vykázali.

Na verejnosti nie!
Hliadka mestskej polície kontrolovala na viacerých miestach Púchova dodržiavanie opatrení súvisiacich so zabránením šírenia nového koronavírusu. Na Komenského ulici zistila viaceré osoby, ktoré si odnášali pivo z prevádzky a chceli ho piť na verejnom priestranstve. Mestskí policajti ich vyzvali, aby sa rozišli a pivo na verejnosti nepili. To následne urobili.

Rozhádzaný hrob
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na cintoríne Záskalie niekto rozhádzal výzdobu na hrobe. Vzhľadom na možné spáchanie trestného činu hanobenia miesta posledného odpočinku odporučili mestskí policajti oznamovateľovi, aby sa obrátil aj na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove. Hliadka na mieste našla hrob okolo ktorého boli porozhadzované plastové svietniky a kvety. Podľa pozostalých ešte deň predtým bolo všetko v poriadku. Nemali podozrenie na konkrétnu osobu, požiadali mestských policajtov len o zdokumentovanie prípadu pre prípad, že by sa vec mala zopakovať. Keďže nevznikla žiadna škoda, kvety a svietniky upratali na pôvodné miesto a prípad nenahlásili štátnej polícii.

Násilníkovi z Púchova hrozí za zločin lúpeže až osemročné väzenie
Vyšetrovateľ z Považskej Bystrice vzniesol obvinenie za zločin lúpeže a prečin porušovania domovej slobody voči 32-ročnému mužovi z Púchova. Obvinený muž mal prísť k bytu svojej bývalej priateľky a spoza dverí žiadal o vrátenie peňazí v sume 50 eur. Žena mu dvere neotvárala, tak obvinený mal začať búchať a kopať do dverí a kričať, že dvere vykopne. Následne mu mala poškodená dvere pootvoriť, pričom obvinený sa mal násilím dostať do bytu. V byte poškodenú fyzicky napadol a mal kričať na ňu, nech mu dá peniaze. Počas fyzického útoku dcéra poškodenej volala susede, aby zavolala políciu. Následne prišla spolu so susedom do bytu, kde obvineného odtiahli od poškodenej a začali ho ukľudňovať. Incident ukončila privolaná policajná hliadka z Púchova, ktorá mužovi obmedzila osobnú slobodu. Poškodená žena utrpela ľahké zranenia a škodu na vstupných dverách do bytu v doposiaľ nezistenej výške. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

V Trenčianskom kraji počet obetí dopravných nehôd medziročne klesá
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 17.kalendárnom týždni stalo 20 dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život, jeden človek utrpel ťažké zranenie. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 343 dopravných nehôd, čo je o 92 menej ako v rovnakom období roku 2019. Zomrelo pri nich sedem ľudí (medziročný pokles o dvoch). Ťažké zranenie utrpelo 16 osôb, čo je o desať menej, ako v rovnakom období minulého roku. Na slovenských cestách sa v tomto roku stalo 3341 dopravných nehôd. Zomrelo pri nich už 70 ľudí, čo je o osem viac ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo 227 osôb (medziročný pokles o 33). Najviac obetí si v tomto roku vyžiadali cesty Žilinského samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo 16 ľudí. Najmenej obetí – päť, majú cesty Košického samosprávneho kraja.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín