Polícia informuje

228

Hlučné autíčka…
O pol jedenástej večer prijali na oddelenie mestskej polície telefonické oznámenie neznámeho muža, ktorého obťažovali hlukom z areálu na Nimnickej ceste. Hluk spôsobovali autíčka, ktoré prevádzkovali kolotočiari. Pracovníci kolotočov po upozornení hliadkou mestskej polície prevádzku ukončili.

Nedodržal karanténu
Na oddelenie mestskej polície priniesla žena z Púchova občiansky preukaz muža z Beluše. Neskôr sa zistilo, že preukaz patrí mužovi, ktorý bol pozitívne testovaný na ochorenie VOCID-19. Prípad riešilo Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove, pretože majiteľ občianskeho preukazu nedodržal karanténu.

Sokol na nákupnom vozíku
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa pred jedným z púchovských supermarketov nachádzal dravec, asi sokol. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto zistila, že mláďa sokola sedí pred supermarketom na nákupnom vozíku. Mestskí policajti kontaktovali ornitológa z Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy. Ten informoval, že ide o mláďa sokola, ktoré vypadlo z hniezda v areáli evanjelickej fary na Moravskej ulici. Hliadka sokola odchytila a previezla na Moravskú ulicu, kde ho vypustila.

Spadnutý strom zhodil drôty
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia oproti mliekarňam, kde spadol strom a zhodil drôty. Oznamovateľ nevedel, či ide o elektrické vedenie, prípadne rozhlasové vedenie. Hliadka zistila, že ide o drôty miestneho rozhlasu, strach zo zásahu elektrickým prúdom bol neopodstatnený. Mestskí policajti o prípade informovali Podnik technických služieb mesta Púchov, ktorý sa postaral o nápravu.

Bitkári ušli
Krátko po 20.00 hodine preverovala hliadka mestskej polície telefonické oznámenie o hromadnej bitke na Nábreží slobody. Na miesto privolali aj hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove. Po príchode hliadok skupinka „naťahujúcich“ sa mladíkov z miesta ušla. Asi o hodinu a pol neskôr nahlásili bitku z rovnakého miesta opäť, po príchode hliadok na mieste už nikto nebol.

Delírium?
Krátko po polnoci prišiel na oddelenie mestskej polície opitý Púchovčan, ktorý mal drobné poranenie na pravom lakti. Oznámil, že ho v jednom z púchovských pohostinstiev napadla neznáma osoba. Hliadka sa spoločne s mužom premiestnila do pohostinstva, kde malo k napadnutiu dôjsť. Prevádzka bola uzamknutá, personál robil uzávierku. Vedúca pohostinstva povedala, že muža pozná, že v prevádzke bol, no nikto ho nenapadol. Naopak, muž obťažoval zákazníkov a pýtal si od nich pivo. Preto ho vedúca z prevádzky vykázala, pričom ku žiadnemu fyzickému napadnutiu nedošlo. Mestskí policajti muža poučili o jeho právach, odporučili mu lekárske ošetrenie, ktoré však odmietol.

Božský pokoj na okresných cestách
Situácia na cestách Púchovského okresu bola v 25. kalendárnom týždni mimoriadne pokojná. Počas celého týždňa sa totiž na okresných cestách nestala ani jediná dopravná nehoda. Pomerne pokojná bola aj situácia na cestách celého Trenčianskeho samosprávneho kraja. Stalo sa na nich iba 16 dopravných nehôd. Potešiteľné je, že pri nich nikto neprišiel o život ani neutrpel ťažké zranenie. Na slovenských cestách sa v 25. kalendárnom týždni stalo 242 dopravných nehôd. Zomrelo pri nich päť ľudí, deviati utrpeli ťažké zranenia.
Menej potešiteľná je bilancia dopravnej nehodovosti v Trenčianskom kraji i na Slovensku od začiatku roka. Na krajských cestách sa stalo od začiatku roka 462 dopravných nehôd. Je to síce o 139 menej, ako v rovnakom období minulého roku, obetí je však viac. Kým v minulom roku prišlo o život 10 ľudí, v tomto roku ich je už 14.
Na slovenských cestách sa stalo od začiatku roka 5121 dopravných nehôd, čo je o 1010 menej, ako v rovnakom období minulého roku. O život pri nich prišlo však už 114 ľudí, čo je o 20 viac, ako v rovnakom období roku 2019. Najviac obetí si v tomto roku vyžiadali cesty Žilinského samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo už 25 ľudí. Najmenej obetí – päť, si vyžiadali dopravné nehody na cestách Prešovského samosprávneho kraja.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín