Zo Záhrebu prišli so zbierkou medailí

116

Púchovský mažoretkový súbor NELLY v dňoch 3. – 7. júla 2019 reprezentoval naše mesto Púchov a Slovensko na majstrovstvách Európy v hlavnom meste Chorvátska – Záhrebe.

V silnej konkurencii si mažoretky aj tento rok vybojovali výborné umiestnenia. Celkovo sa na majstrovstvách toho roku zúčastnilo 21 tímov z Českej republiky, 17 tímov z Chorvátska, po deväť súborov z Maďarska, Poľska a Talianska, po dva súbory z Čiernej Hory a Slovinska, po štyri zo Srbska a Ukrainy a 25 slovenských tímov. Ich výkony hodnotilo dovedna 17 medzinárodných porotcov. „Konkurencia bola tento rok veľká a bola to pre nás jedna z najnáročnejších súťaží. Deti sa snažili podať čo najlepšie výkony, všetky choreografie odtancovali skvelo. Všetci spolu sme tvorili skvelý tím,“ zhodnotila vedúca súboru Ľudmila Bučková Kvaššayová.

Púchovský súbor si okamžite získal publikum, ktoré neváhalo odmeniť dievčatá „standing“ potleskom. O tom, že sa náš súbor stal obľúbencom verejnosti svedčili aj reakcie prítomných, ktorí chodili za trénerkami a dievčatami pochváliť ich výkony a krásne choreografie a takisto statusy a odkazy na verejných sieťach, kde ich verejnosť hodnotila oveľa vyššie, ako porota. „Sme z toho šťastní, že si nás vo svete všímajú a vážime si to. Nezáleží na výsledkoch, ale aj na tomto,“ dodala Ľudmila Bučková Kvaššayová.

Počas celého pobytu v Chorvátsku NELLY fungovali ako jedna rodina, utužovali sa vzťahy medzi dievčatami, ktoré si užili aj výlet do centra krásneho mesta Záhreb, či botanickej záhrady a tie menšie aj návštevu nádherného parku a ZOO. Po náročnej súťaži si naše reprezentantky užili zaslúženú odmenu na slnečnej pláži v Cirkvenici. Teraz ich už čaká prázdninový oddych pred ďalšou náročnou sezónou, v ktorej budú naplno trénovať, lebo vedia, že bez práce nie sú koláče a úroveň mažoretkového športu veľkou rýchlosťou stúpa.

Na ME v Záhrebe si NELLY vybojovali krásne umiestnenia v nasledujúcich kategóriách:

• Sólo pom-pom junior: Lucka Belásová – 7. miesto spomedzi 16-tich súťažiacich
• Duo-trio pom-pom junior: Saška Kutejová, Ela Geregová, Lucka Belásová – 5. miesto spomezdi 17-tich
• Sólo pom-pom kadet: Veronika Kuchtová – 9. miesto spomedzi 21 sólistiek
• Sólo pom-pom senior: Romana Halušková – 2. miesto z 23 sólistiek
• Duo-trio senior pom-pom: Hela Rosinová, Peťa Karasová, Romana Halušková – 3. miesto zo 17-tich
• Mini pom-pom senior: 1. miesto spomedzi 12-tich miniformácií
• Defilé junior pom-pom: 5. miesto, celkovo 8 súborov
• Veľká formácia kadet pom-pom: 4. miesto zo 17- tich vVeľká formácia junior pom-pom: 4. miesto z 19-tich
• Veľká formácia senior pom-pom: 2. miesto zo 17- tich

Ďakujeme za neskutočnú podporu CVČ Včielka, mestu Púchov, početnému fanklubu. Veľmi pekne ďakujeme aj našim sponzorom: Tesco Púchov a Nestlé Slovensko – našim trénerkám Aďke Rosinovej, Veronike Vozárikovej, Ninke Kutejovej, Saške Belásovej za krásne a nápadité choreografie, manažérke súboru Taťjane Brozákovej za bezchybnú organizáciu celého súboru, Janke Halasovej za úžasné kostýmy, mamičkám a pomocníčkam pri výrobe a šití kostýmov a doplnkov a všetkým našim priaznivcom, ktorí nám držali palce aj tu doma pri live streamoch. A v neposlednom rade ďakujeme vám, naše šikovné dievčatá. Sme na vás nesmierne pyšní. BLAHOŽELÁME a ĎAKUJEME!

Cenrum voľného času Včielka, foto: FB.