Polícia informuje

302

Položil ho alkohol…
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia v podchode pri jednom z púchovských supermarketov. Podľa oznámenia tam mal ležať na zemi muž, ktorý nevládal vstať. Hliadka na mieste našla Púchovčana, ktorý mestských policajtov informoval, že na zemi leží preto, lebo požil alkoholické nápoje a prišlo mu zle. Keďže nemal žiadne zranenia a lekárske ošetrenie odmietol, hliadka ho previezla do miesta bydliska, kde si ho prevzala matka. Priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta vyriešili mestskí policajti dvadsaťeurovou pokutou.

Dobrí ľudia ešte žijú
Na oddelenie mestskej polície v Púchove prišiel muž z Púchova, ktorý informoval, že na Hollého ulici našiel peňaženku so 450 eurami a osobnými dokladmi. O náleze peňaženky mestskí policajti informovali jej majiteľa, ktorý si doklady a finančnú hotovosť prevzal osobne.

Pod vlak neskočila…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie Púchovačana, podľa ktorého chcela jeho priateľka spáchať samovraždu. Telefonicky ho mala informovať, že chce na železničnej stanici v Púchove skočiť pod vlak. Hliadka mestskej polície sa okamžite presunula na železničnú stanicu, kde skontrolovala čakáreň i priestory koľajiska. Mestskí policajti tam ženu nenašli, o prípade informovali hliadku železničnej polície i Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove. Následne hliadka skontrolovala priestory okolo starého domu kultúry, kde sa žena mala v minulosti zdržiavať. Ani tam ju nenašli.

Báli sa nákazy
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého mali byť v panelovom byte na Ulici obrancov mieru stavbári z cudzieho okresu. Oznamovateľ mal podozrenie, že robotníci nemajú platný Covid certifikát a pohybujú sa po bytovom dome, využívajú výťah a iné priestory. Mestskí policajti zistili, že na uvedenej adrese sú štyri osoby. Vyzvali ich na predloženie potvrdenia o negatívnom teste na nový koronavírus. Stavbári informovali, že testy na Covid-19 majú na stavbe, ale že sú ochotní sa okamžite podrobiť antigénovým testom. Hliadka mestskej polície im odporučila testovanie na mobilnom odberovom mieste v Kolonke, kde sa všetci podrobili testu s negatívnym výsledkom.

Vŕtal v nedeľu
Podozrenie z priestupku proti verejnému poriadku riešila hliadka mestskej polície na základe telefonického oznámenia na Moyzesovej ulici v Púchove. Podľa oznámenia tam mal počas stavebných prác v byte sused počas dňa pracovného pokoja rušiť hlukom vŕtačky susedov. Mestskí policajti zistili spáchanie priestupku. Muž mestských policajtov informoval, že v obývačke vyvŕtal dve diery do steny na zapojenie televízneho prijímača. Hliadka priestupok vyriešila napomenutím.

Popíjali na verejnosti
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia na Höenningovom námestí, kde mali v parku dve osoby konzumovať alkoholické nápoje. Hliadka po príchode na miesto našla dvoch mužov požívajúcich alkoholické nápoje na verejnom priestranstve. Hliadka mestskej polície vyriešila priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta napomenutím.

Mladík z okresu Púchov si zavaril, nedodržal lockdown, zrazil cyklistu
Policajti z Trenčína vyšetrujú nehodu, ku ktorej by pravdepodobne nebolo došlo, keby vodič dodržiava protipandemické opatrenia. V stredu (24. februára) popoludní si mladý vodič (17 rokov) spolu s ďalšími troma mladými ľuďmi napriek zákazu vychádzania vyrazili z okresu Púchov do okresu Trenčín. Pri tomto „výlete“ zrazil cyklistu, ktorý utrpel ťažké zranenie.
K dopravnej nehode došlo na kruhovom objazde v Nemšovej. Osobné motorové vozidlo BMW riadil 17-ročný vodič z okresu Púchov. Spolu s ním boli vo vozidle ďalší traja mladí ľudia (18,18 a 16 rokov). Podľa doterajších zistení do kruhového objazdu ako prvý vošiel 68-ročný cyklista a za ním vozidlo BMW. Vodič však cyklistu predišiel zľava a skrížil dráhu jeho jazdy, to znamená, že vodič „bavoráku“ nedal prednosť cyklistovi, v dôsledku čoho došlo k ich zrážke. Cyklista po zrážke s vozidlom spadol na vozovku a zranil sa. Vozidlo však pokračovalo v ceste ďalej. Po krátkom čase ho zastavila policajná hliadka. V tom čase už za volantom sedel 18-ročný mladík, jeho spolujazdec.
Policajti však zistili, že v čase nehody za volantom sedel 17-ročný mladík. Mladík sa po počiatočnom zapieraní policajtom priznal, že v čase zrážky šoféroval práve on.
Dopravní policajti podrobili oboch účastníkov nehody dychovej skúške, ktorej výsledok bol negatívny. Škoda na vozidle a bicykli nebola vysoká (asi 50 €), avšak cyklista sa podľa vyjadrenia lekára so zranení, ktoré pri nehode utrpel, bude liečiť dva mesiace. Dopravní policajti začali trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví. Miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania.
Upozorňujeme najmä mladých vodičov, ktorí majú krátku prax vo vedení vozidla, aby jazdili opatrne a nepreceňovali svoje schopnosti. Mladý vodič v tomto prípade, vzhľadom ku skutočnosti, že ešte nedovŕšil 18 rokov, porušil zákon aj tým, že na mieste spolujazdca (vedľa vodiča) nebola osoba, ktorá je držiteľom vodičského oprávnenia na skupinu B minimálne 10 rokov. Táto osoba musí byť riadne zapísaná v evidencii vodičov. Upozorňujeme aj na jednu dôležitú skutočnosť, a to, že aj na túto osobu spolujazdca sa vzťahujú primerané povinnosti vodiča (napr. nesmie byť pod vplyvom alkoholu).
Stačí veľmi málo, i chvíľková nepozornosť a nerešpektovanie dopravných značiek môže skončiť tragicky. Jazdite bezpečne.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín