V Púchove bola otvorená nová veľkokapacitná predajňa poľnopotrieb

1510

V stredu 3. marca 2021 bola Pod Zábrehom otvorená prevádzka veľkokapacitnej predajne poľnohospodárskych a drobnochovateľských potrieb.

Podnikateľ Ing. František Salaj z Beluše svoju rodinnú firmu buduje už od roku 1992. Spolu s manželkou má veľkosklad poľnopotrieb v Beluši a maloobchodné predajne v Považskej Bystrici a Beluši (tu má aj záhradníctvo). V Púchove, odkiaľ pochádza, mal donedávna malú predajňu na Royovej ulici. Z kapacitných dôvodov sa predčasom rozhodol v Púchove otvoriť veľkú predajňu so sortimentom pre poľnohospodárov a drobnochovateľov, aby mal kde svoj tovar skladovať a zároveň aj vystaviť pre zákazníkov.

Nová predajňa má výmeru predajnej plochy cca 800 m². Ponúka bohatý sortiment hnojív, zemín, semien, kŕmnych zmesí, kvetináčov a ručného náradia. Podľa vyjadrenia majiteľa obchod je najväčším svojho druhu v našom regióne. Obchod vznikol rekonštrukciou starej budovy v areáli Mestského bytového podniku, ktorá bola zväčšená o jedno podlažie. Zaujímavosťou predajne je parkovisko pre zákazníkov v prízemí budovy, samotný obchod je situovaný na 1. poschodí. Z predajne je možné ísť k autu na parkovisko aj s nakúpeným tovarom výťahom.

Zopár fotografií z rekonštrukcie objektu v roku 2020:

Fotoreportáž z otvorenia predajne:

Text a foto: Slavomír Flimmel