Polícia informuje

149

Pes nezamrzol…
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého bolo na Námestí slobody odstavené pred bytovkou osobné motorové vozidlo, v ktorom bol pes. Oznamovateľ sa obával, že počas nočného mrazu by mohol zamrznúť. Hliadka prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zistila majiteľa vozidla. Následne ho kontaktovali a požiadali, aby psa z automobilu odstránil. Hliadka priestor skontrolovala približne o hodinu, automobil už na mieste nebol.

Pil do bezvedomia…
Mestských policajtov telefonicky privolali ku potravinám na Komenského ulici, kde mal odpadnúť muž. Po príchode na miesto bol muž v starostlivosti zdravotných záchranárov. Ošetrujúci lekár hliadku informoval, že muž nebol zranený, len mu prišlo zle, pretože viac ako tri dni požíval alkoholické nápoje. Muž odmietol ísť na lekárske ošetrenie.

Odpadol nad Púchovskou skalou
Hliadka mestskej polície zasahovala nad Púchovskou skalou, kde mal odpadnúť neznámy chlapec. Po príchode hliadky na miesto bol už chlapec pri vedomí, informoval, že mu prišlo zle a stratil vedomie. Na sebe nemal žiadne viditeľné zranenie. Na miesto prišli aj zdravotní záchranári, ktorí chlapca zobrali na vyšetrenie do považskobystrickej nemocnice. Mestskí policajti o prípade informovali jeho matku.

V Záskalí horelo v rodinnom dome
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefónneho oznámenia v miestnej časti Púchova Záskalie, kde horel rodinný dom. Po príchode na miesto muž bývajúci v dome hliadku informoval, že zakúril v kotle ústredného kúrenia, pričom na úrovni prvého poschodia v obývacej miestnosti vznikol požiar. Následne privolali požiarnu hliadku, ktorá požiar dostala pod kontrolu. Priestor bol kontrolovaný termokamerou. Michal uviedol, že spolu s matkou budú bývať u blízkej rodiny a následky požiaru budú odstraňovať v pondelok. Pomoc od mesta Púchov nepožadujú, iba kontajner na odvoz ohoreného nábytku. Počas požiaru k zraneniam nedošlo. Mestskí policajti urobili z miesta fotodokumentáciu.

Na cestách Púchovského okresu sa v 11. týždni stala iba jedna dopravná nehoda
Na cestách Púchovského okresu sa v 11. kalendárnom týždni stala iba jedna dopravná nehoda. Nikto sa pri nej nezranil a skúška na alkohol bola negatívna. K nehode došlo v piatok 19. marca na ceste III/1951 medzi obcami Dolná Breznica a Horná Breznica mimo zastavané územie. Vodič osobného motorového vozidla Mercedes v dôsledku nevenovania sa vedeniu motorového vozidla ľavou prednou časťou zachytil oproti idúce osobné motorové vozidlo Audi A4. Po kontakte vrazil Mercedes do kovového zábradlia umiestneného nad odvodňovacou šachtou vedľa cesty.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín