Polícia informuje

166

Nepustil ju do bytu
Na dispečing mestskej polície sa obrátili policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove s požiadavkou, aby preverili oznámenie o incidente na Ulici obrancov mieru. Hliadka našla na mieste ženu, ktorú podľa jej slov odmietal muž pustiť do bytu. Jej manžel je nedovolili vstúpiť do bytu ani po opakovaných žiadostiach a búchaní na vchodové dvere. Žena mestských policajtov informovala, že od manžela dostala facku, hliadka jej odporučila, aby išla na lekárske ošetrenie a s dokladom prišla prípad oznámiť na políciu. O postupe mestskí policajti informovali Obvodné oddelenie PZ v Púchove.

Zložil ho alkohol
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia, podľa ktorého na Ulici na Zábrehu leží na ceste mladý muž, ktorý sa nehýbe. Mestskí policajti zistili, že oznámenie je pravdivé, na mieste našli mladíka ležiaceho na ceste. Zistili, že je značne pod vplyvom alkoholu. Muža sa im po prehliadke podarilo prebrať a následne zistili jeho totožnosť. Mladý Púchovčan musel za vzbudzovanie verejného pohoršenia zaplatiť desaťeurovú pokutu.

Zabudol zavrieť
Na dispečing mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že na Komenského ulici parkuje na malom parkovisku oproti bráne osobné motorové vozidlo, ktoré má otvorené zadné dvere. Hliadka na mieste zistila, že v automobile nie sú žiadne osoby, zadné dvere boli otvorené, všetky ostatné zatvorené. Hliadka nezistila žiadne poškodenie dverí. Následne ich zavrela, čím sa aj zamkli. Majiteľa vozidla o otvorených dverách informovali.

Kopali do steny…
Nahradenie spôsobenej škody čaká na zákonných zástupcov troch chlapcov z Nosíc. Na futbalovom ihrisku v Nosiciach preliezli oplotenie a kopali do fasády budovy. Na mieste ich pristihla hliadka mestskej polície a napriek tomu, že sa pokúsili utiecť cez oplotenie, skončili napokon v rukách mestských policajtov. Mladíci informovali, že v areáli ihriska kopali do fasády. Vo výške asi dva metre spôsobili poškodenie fasády na bočnej stene budovy. Narobili diery s priemerom šesť až osem centimetrov hlboké jeden až dva centimetre. Ďalšie poškodenie budovy sa zistilo na jej priečelí, rovnako bolo poškodené oplotenie areálu, kadiaľ chlapci unikali pred mestskými policajtmi. Mladíkov hliadka prehľadala a odviezla na oddelenie mestskej polície, aby sa zistila ich totožnosť a aby vysvetlili svoje protiprávne konanie. Celkovú výšku škody na majetku zistí Mestský športový klub Púchov, o spôsobe jej nahradenia už budú rokovať so zákonnými zástupcami chlapcov. Hliadka mestskej polície poškodené steny fotograficky zdokumentovala.

Po náraze osobného auta sa odtrhlo koleso z traktora
V stredu dopoludnia došlo na ceste medzi Púchovom a Považskou Bystricou k dopravnej nehode, pri ktorej sa zranila jedna osoba. Podľa doterajších zistení, vodič osobného motorového vozidla jazdil v smere od Púchova na Považskú Bystricu, kde medzi obcami Udiča a Považská Bystrica, časť Orlové začal predchádzať cestársky traktor kosiaci trávu popri ceste. Vodič osobného vozidla zbadal oproti jazdiace vozidlo, strhol riadenie, v dôsledku čoho narazil do predchádzaného traktora.
Z traktora bolo vplyvom nárazu uvoľnené zadné koleso, ktoré narazilo do protiidúceho vozidla. Dychové skúšky u vodičov boli negatívne. Vodič, ktorý predchádzal traktor, bol pri dopravnej nehode zranený. Počas dokumentovania a likvidácie následkov dopravnej nehody bola cesta uzatvorená a premávku riadili policajti. Presnú príčinu a mieru zavinenia vyšetrujú považskobystrickí dopravní policajti.

V okrese Púchov bola od začiatku roka priaznivá bilancia dopravnej nehodovosti
Za prvé štyri mesiace tohto roka sa na cestách Púchovského okresu stalo 19 dopravných nehôd, čo je o jednu menej, ako v rovnakom období minulého roka. Nikto pri nich neprišiel o život, ťažké zranenia utrpeli štyri osoby, ľahko sa zranil rovnako štyria ľudia. Od začiatku roka do konca apríla zistili policajti požitie alkoholických nápojov iba u dvoch vinníkov dopravných nehôd. V rovnakom období minulého roku ich bolo sedem.
Za obdobie od 1. januára 2021 do 30. apríla 2021 došlo na cestách v Trenčianskom kraji k 257 dopravným nehodám, čo je o 65 menej, ako v rovnakom období roku 2020.Z toho s následkom na zdraví bolo 76 dopravných nehôd (medziročný pokles o 36). Pri dopravných nehodách boli tri osoby usmrtené (medziročne o štyri menej), 10 osôb bolo ťažko zranených (-10) a 78 osôb ľahko zranených (-34). Všetky tri tohoročné obete dopravných nehôd v Trenčianskom kraji boli vodiči osobných motorových vozidiel.
Požitie alkoholu bolo u vinníkov dopravných nehôd zistené v 35 prípadoch (-10). Pri týchto dopravných nehodách bola jedna osoba usmrtená, jedna osoba bola ťažko zranená (-4) a deväť osôb bolo ľahko zranených (-4). Vodiči motorových vozidiel zavinili pod vplyvom alkoholu 34 dopravných nehôd (-5), vodiči nemotorového vozidla zavinili pod vplyvom alkoholu jednu dopravnú nehodu (-3) a chodci tri dopravné nehody (-1).

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín