Polícia informuje

338

Pomohli dezorientovanej žene
Krátko pred treťou hodinou nadránom prijali na oddelenie mestskej polície telefonické oznámenie, podľa ktorého behala po Trenčianskej ulici dezorientovaná osoba. Hliadka po príchode na miesto našla ženu z Púchova. Nemala žiadne zranenie, na vlastnú žiadosť ju mestskí policajti previezli do miesta bydliska.

Opitý spadol s bicyklom a poškodil dva automobily
Krátko po 23.00 hodine prijali na oddelenie mestskej polície telefonické oznámenie o mužovi, ktorý sa na Moyzesovej ulici opieral o bicykel, následne spadol aj s bicyklom a pravdepodobne poškodil dve osobné motorové vozidlá. Hliadka oznámenie preverila a zistila, že na mieste sa nachádzal na zemi ležiaci muž, ktorý bol odretý v oblasti tváre, horných i dolných končatín. Púchovčan bol evidentne pod vplyvom alkoholu a odmietol lekárske ošetrenie. Pri páde z bicykla poškriabal jeden automobil, druhý znečistil krvou. Hliadka zistila majiteľa jedného z vozidiel. Malo mierne poškriabaný predný nárazník a bolo znečistené krvou. Jeho majiteľ nepovažoval za potrebné vymáhať od muža náhradu škody. Opitý muž skonštatoval, že je ochotný a majiteľmi vozidiel sa dohodnúť na náhrade škody. Hliadka vyhotovila z miesta fotoreportáž, vinníkovi uložila za porušenie všeobecne záväzného nariadenia mesta dvadsaťeurovú pokutu.

Chlapcov obvinila neprávom
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie od ženy z Púchova, že maloletí chlapci rozbíjajú vchodové dvere na budove starého kultúrneho domu. Hliadka na mieste našla troch chlapcov z Púchova, ktorí však svorne tvrdili, že žiadne dvere nerozbíjali. Hliadka preverila stav dverí a zistila, že nedošlo k ďalšiemu poškodeniu sklenenej výplne. Mestskí policajti o tom informovali aj oznamovateľku, ktorá sa dostavila na miesto. Hliadka porušenie zákona nezistila.

Požiar včas uhasili
Z Operačného strediska Okresného riaditeľstva Policajného zboru požiadali púchovských mestských policajtov o preverenie telefonického oznámenia o požiari haly v súkromnej spoločnosti na Trenčianskej ulici. Požiar v opustenej výrobnej haly následne uhasili už v počiatočnom štádiu príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Púchove. Na miesto prišiel aj majiteľ výrobnej haly, ktorý skonštatoval, že nedošlo ku škode na majetku. Mestskí policajti o riešení prípadu informovali Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove, z miesta vyhotovili fotodokumentáciu.

Opitá žena vzbudzovala verejné pohoršenie
Hliadku mestskej polície privolali na Ulicu Jána Smreka v Kolonke, kde verejné pohoršenie vzbudzovala žena z Púchova. Žena mala vykrikovať, váľať sa po zemi pred zrakmi detí i dospelých. Hliadka po príchode na miesto našla 30-ročnú ženu z Púchova, predviedli ju na oddelenie mestskej polície za účelom objasnenia priestupku. Žena bola evidentne pod vplyvom alkoholu, dychová skúška potvrdila takmer tri promile alkoholu v dychu. Keďže žena bola opitá priveľmi na to, aby s ňou bolo možné prerokovať jej priestupok, mestskí policajti prípad odsunuli, riešiť ho budú, keď žena „príde k rozumu“.

Dopravných nehôd i obetí je menej
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 26. kalendárnom týždni stalo 26 dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život, jeden človek utrpel ťažké zranenie. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 473 dopravných nehôd, čo je o 31 menej ako v rovnakom období minulého roku. Dopravné nehody si od začiatku roka vyžiadali deväť ľudských životov, čo je o sedem menej ako v rovnakom období roku 2020. Ťažké zranenia pri dopravných nehodách v Trenčianskom kraji utrpelo tento rok 22 osôb (medziročný pokles o sedem).
Na slovenských cestách sa od začiatku roka stalo 5322 dopravných nehôd, čo je o 346 menej ako v rovnakom období minulého roku. V porovnaní s minulým rokom je priaznivejšia aj bilancia obetí dopravných nehôd. O život prišlo tento rok pri dopravných nehodách 88 ľudí, čo je o 35 menej ako v rovnakom období roku 2020. Ťažké zranenia utrpelo 298 osôb (medziročný pokles o 111). Najviac obetí majú tento rok cesty Nitrianskeho samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo už 19 ľudí. Najmenej obetí si vyžiadali dopravné nehody na cestách Bratislavského kraja, kde prišlo o život sedem ľudí.

MsP Púchov, Prezídium PZ SR