Polícia informuje

210

Antirúškar „pustil do gatí“
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého bol v predajni hračiek v Púchove muž, ktorý si odmietol nasadiť rúško alebo respirátor. Po tom, ako ho predavačka odmietla obslúžiť, sa mal muž začať správať agresívne, hrubo sa vyjadroval a kričal. Dopustil sa tým priestupku proti verejnému poriadku. Hliadka mestskej polície prišla do predajne preveriť oznámenie, muž tam však už nebol. Predavačky informovali, že muž bez rúška sa zľakol príchodu hliadky a radšej odišiel.

Poškodený chodník
Hliadka mestskej polície zistila poškodenie časti chodníka v blízkosti kanalizačného poklopu na križovatke ulíc F. Urbánka a Požiarna. Zdeformovanie časti chodníka spôsobil nákladný automobil zo stavby bytového domu na Ulici F. Urbánka pri novej tržnici. Mestskí policajti poškodený chodník fotograficky zdokumentovali, prípad prerokovali so stavebným majstrom a nahlásili kompetentnej osobe.

Automobil odstavil na poľnej ceste, vodičský preukaz má „v čistiarni“
Na oddelenie púchovskej mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého v púchovskej mestskej časti v Horných Kočkovciach vedľa poľnej cesty k oddychovému areálu pod diaľničným privádzačom už asi desať dní parkuje osobné motorové vozidlo značky Peugeot čiernej farby. Mestskí policajti oznámenie preverili a zistili, že osobné motorové vozidlo bolo riadne uzamknuté, malo platnú emisnú aj technickú kontrolu. Prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zistili majiteľa vozidla. Bol ním muž z Púchova, ktorý má aktuálne uložený trest zákazu vedenia motorových vozidiel. Vozidlo nebolo v pátraní.

Strieľali do nesvojprávneho človeka
Hliadka mestskej polície zistila na základe telefonického oznámenia priestupok proti verejnému poriadku. Opatrovateľka Centra sociálnych služieb Kolonka oznámila, že maloletí Rómovia vnikli na dvor CSS, kde guličkovou pištoľou strieľali plastové guličky do klienta, ktorý sedel pri schodoch budovy a bol zbavený spôsobilosti na právne úkony. Klient sa za chlapcami rozbehol, následne spadol a utrpel zranenie nosa a ruky, ktoré si vyžiadali zásah a ošetrenie zo strany zdravotných záchranárov. Mestskí policajti všetkých štyroch chlapcov vypátrali, prípady však museli odložiť, pretože ani jeden z chlapcov nedovŕšil v čase spáchania skutku vek 15 rokov. O prípade informovali mestskí policajti rodičov, ale aj zodpovednú pracovníčku Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

MsP Púchov