Poslanec Daniel Lako o letáku Mariána Michalca

767

Poslanec Daniel Lako požiadal redakciu Púchovských novín, aby znovu zverejnila jeho článok z minulého roku (č. 36/2017). Bývalý primátor Marián Michalec totiž vo svojom letáku z minulého týždňa klame obyvateľov Púchova, že existujú preplatky občanov za vývoz komunálneho odpadu. Minulý rok to vo svojom letáku tvrdil tiež, na čo mu poslanec D. Lako vtedy napísal:

Všetci súdni ľudia sa nad jeho letákmi najskôr zasmejú. Potom, keď si uvedomia aké zlo, klamstvo a negatívna energia je zhmotnená v jeho vetách, pocítia ľútosť nad pisateľom. Čo je to za človeka, ktorý neustále útočí na všetko dobré a prospešné, čo mesto pod vedením primátora Rastislava Heneka spravilo pre svojich občanov za posledné 3 roky? Možno žije v nejakom inom meste, keď nevníma okolitú realitu. Občanov už nebavili jeho naivné videá, tak začal vydávať letáky. Naozaj si myslí, že mu niekto uverí? V najnovšom letáku sa venuje aj mojej osobe. Som tomu rád, pretože to považujem za ocenenie mojej práce. Ak moju prácu kritizuje Michalec, viem, že robím pre občanov dobrú vec. V letáku navyše nehorázne klame, keď tvrdí, že „za rok 2016 Púchovčania služby za odpad preplatili o cca 100.000 eur.“ Aká je pravda? Občania zaplatili za rok 2016 za zber, manipuláciu, uskladnenie a separáciu odpadu sumu 712.922 eur. Skutočné náklady však boli vo výške 1.048.389 eur. Takže nie, že občania niečo preplatili, ale mesto za občanov zaplatilo sumu 335.467 eur! Bývalý primátor Michalec vo svojich letákoch vyzýva, aby sa „mesto pohlo dopredu“. V tomto má pravdu vtedy, ak myslí na políciou začaté trestné stíhania a vyšetrovania Národnej kriminálnej agentúry. Áno, mesto by malo iniciovať rýchlejší a razantnejší postup policajných orgánov, aby sa kauzy z obdobia, keď bol primátorom Michalec, POHLI DOPREDU!

Ing. Daniel Lako, poslanec MsZ

Leták M. Michalca, ktorý dostali Púchovčania minulý týždeň do svojich poštových schránok

Poznámka redakcie: Aj keď sa úspornými opatreniami podarilo vedeniu PTSM, s.r.o. znížiť výdavky za vývoz a spracovanie komunálneho odpadu, mesto v roku 2017 dotovalo odpadové hospodárstvo 190.417 eurami, čo predstavovalo 21% z celkových výdavkov odpadového hospodárstva.